Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Środa na Wyspach: Dwóch Polaków powalczy o Tarczę Elite League

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W środę na Wyspach Brytyjskich rozegrany zostanie pierwszy mecz o stawkę. Na torze w Poole odbędzie się pojedynek o Tarczę Elite League, w którym Piraci zmierzą się z Coventry Bees. Udział w nim weźmie dwóch Polaków.

O ile pogoda w Polsce nie pozwala jeszcze na rozgrywanie meczów sparingowych, o tyle sezon żużlowy na Wyspach Brytyjskich nabiera rozpędu. W weekend odbyły się pierwsze zawody towarzyskie, a na środę zaplanowano starcie o Tarczę Elite League. O premierowy w tym sezonie tytuł walczyć będą zespoły Poole Pirates i Coventry Bees. Zdobywcę trofeum poznamy w piątek.

Obie drużyny mają w tym sezonie wysokie aspiracje. Piraci chcą zapisać się w historii żużla na Wyspach Brytyjskich i po raz czwarty z rzędu wygrać ligowe rozgrywki. Z kolei Pszczoły liczą na to, że sezon zakończą w czołówce i włączą się do walki o mistrzostwo kraju.

Liderami Poole Pirates są Chris Holder i Hans Andersen. Z kolei o sile Coventry Bees stanowią Chris Harris i Krzysztof Kasprzak, za którego stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Polak wciąż odczuwa skutki upadku, jakiego nabawił się podczas sobotniej Ben Fund Bonanzy. Do dyspozycji Pszczół ma być podczas piątkowego meczu rewanżowego.

Na torze w Poole wystąpi dwóch Polaków. Barw zespołu gospodarzy bronić będzie Krzysztof Buczkowski, a w ekipie gości pojedzie Kacper Woryna, dla którego jest to debiutancki sezon na Wyspach Brytyjskich. Początek zawodów zaplanowano na godzinę 20:30 polskiego czasu. Portal WP SportoweFakty przeprowadzi z nich relację LIVE.

Tarcza Elite League: Poole Pirates - Coventry Bees, godz. 20:30.

Poole Pirates: Chris Holder, Brady Kurtz, Davey Watt, Krzysztof Buczkowski, Hans Andersen, Kyle Newman, Adam Ellis.

Coventry Bees: Chris Harris, Kacper Woryna, Daniel King, Jason Garrity, Krzysztof Kasprzak (Z/Z), Josh Bates, James Sarjeant.

Który z Polaków lepiej spisze się w meczu w Poole?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL