Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Rasmus Jensen WP SportoweFakty / Jakub Barański / Rasmus Jensen

Duński żużlowiec w mocnych słowach o polskim pracodawcy: "Gó****ni Polacy"

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
Mads Korneliussen jest zawiedziony postępowaniem działaczy Speedway Wandy Instal Kraków. Jeszcze gorzej zareagował Rasmus Jensen.

W sobotę po południu Mads Korneliussen wyraził swój zawód decyzją krakowian o braku powołania na poniedziałkowy mecz przeciwko KSM Krosno. - Przejechać 2200 km, by dowiedzieć się, że nie jestem w drużynie na poniedziałek - napisał na Twiterze, kwitując to hashtagiem wyrażającym jego rozczarowanie.

W dyskusje z duńskim żużlowcem włączyli się inni zawodnicy. Oliver Allen skwitował to krótkim i dosadnym "Only in Poland", czyli w wolnym tłumaczeniu "tylko w Polsce". Pod tym komentarzem swoje oburzenie postępowaniem działaczy Polonii Piła wyraził Rasmus Jensen. - Nawet, jeśli masz gwarancję trzech pierwszych meczów, to nie dostaniesz nawet powołania na pierwszy - napisał żużlowiec pilskiego klubu, a swój wpis opatrzył hashtagiem "gówniani Polacy". Jego wpis polubił Korneliussen.Do słów Jensena odniósł się menedżer Polonii Piła. - Rasmus jeździ w Pile trzeci sezon i wiemy co sobą reprezentuje. W związku z tym miał wystąpić w pierwszych trzech spotkaniach, co jednak nie zwalniało go z obowiązku udziału w treningach. Był o nich informowany telefonicznie i mailowo. Nie przyjechał nawet na zgrupowanie i tłumaczył się tym, że trenuje w Wittstocku. To był pierwszy dzień zgrupowania i wówczas kolejny raz informowałem go, że następnego dnia mamy dwie serie treningowe i w niedzielę jedziemy trening punktowany. On jednak wrócił do Danii i w Pile się nie pojawił. Jestem odpowiedzialny za wynik zespołu i nie pozwolę na to, by zawodnik, który nie trenuje, w szczególności na początku sezonu, wystąpił w meczu. Jego wypowiedź, a szczególnie jej zakończenie uważam za skandaliczne i we wtorek z cały zarządem podejmiemy decyzję jaką karę na niego nałożyć. Będzie to pierwsza kara dla zawodnika w historii naszego klubu - powiedział Tomasz Żentkowski.

Rasmus Jensen w pilskim zespole startuje od 2014 roku. W ubiegłym sezonie był podstawowym jeźdźcem Polonii. Wystąpił w dziesięciu meczach Polskiej 2. Ligi Żużlowej, w których uzyskał średnią biegową 2,000. W poniedziałek na inaugurację zmagań Nice PLŻ pilanie zmierzą się na własnym torze z Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa.

Zobacz wideo: Lany Poniedziałek pod znakiem Nice Polskiej Ligi ŻużlowejTAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (109):

 • fanqbek Zgłoś
  Szczegółowych zapisów kontraktu nie znam ja- ale chłopiec z Danii przesadził z wyobraźnią przy wpisie na "Twicie"- jęzor przykrócić, pokory on nabrać musi!! Moc akurat po stonie
  Czytaj całość
  naszej ligi jest! buhaha. Młode, wściekłe i butne, ale na torze pokazać się trzeba -a nie na portalu społecznościwym. Duńczycy są ludźmi, ale nie wszyscy gówniani oni być! :) Młodość kusi ciemną stroną - wybór każdy ma. :)
  • dohtór hlaus Zgłoś
   kopa w dupę i niech w Danii sobie śmiga, przekona się ile wówczas zarobi, dość już rozpieszczania zachodnich przeciętniaków, czas stawiać na Polaków, te uje w danii też tak robią,
   Czytaj całość
   wiem coś o tym
   • KLM Zgłoś
    Dajcie im więcej pieniedzy... panowie prezesi
    Wszystkie komentarze (109)

    Komentarze (109)

    ×
     Wszystkie komentarze (109)
     PRZEJDŹ NA WP.PL