Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Speedway Wanda - KSM Krosno: Święto gospodarzy, próba siły Wilków?

Tomasz Sztaba
Tomasz Sztaba
W Lany Poniedziałek, w pierwszej kolejce Nice PLŻ krakowska Wanda podejmie KSM Krosno. Mimo że żadna z drużyn nie wzięła udziału w treningach punktowanych, zdecydowanym faworytem jest zespół z Nowej Huty.

KSM Krosno jest dla Speedway Wandy Instal Kraków doskonałym przeciwnikiem w 1. kolejce ligowej. Inauguracyjne zwycięstwo przed własną publicznością jest zawsze znakomitą reklamą drużyny, ale dla zawodników Speedway Wandy ten mecz będzie ważny dla zbudowania i dopracowania domowej formy lub formy w ogóle. Wanda, tak jak wiele innych klubów, była zmuszona znacznie ograniczyć przedsezonowe przygotowania - do skutku nie doszedł żaden z zaplanowanych sparingów, a możliwość wyjazdu na tor przy ul. Odmogile była ograniczona warunkami pogodowymi, oczekiwaniem na zamontowanie dmuchanej bandy, a w przypadku zawodników zagranicznych - zaplanowanymi wcześniej występami w Wielkiej Brytanii.

W Krakowie nikt przeciwnika nie lekceważy, ale fakt, że krośnianie nie odbyli nawet jednego wspólnego treningu, bynajmniej pozwala wierzyć w ich możliwości w meczu wyjazdowym ze zdecydowanie wyżej ocenianym przeciwnikiem. Na Podkarpaciu przed sezonem zapowiadali, że chcą stawiać na Polaków i faktycznie, Wilki do stolicy Małopolski przyjadą wyłącznie z krajowymi seniorami. Dla zawodników, którzy lepsze sezony przeplatają słabszymi, występ w pierwszej kolejce będzie tym ważniejszy i bardziej cenny, że dla większości będą to pierwsze w ogóle zawody w tym roku. Dla działaczy i kibiców będzie to z kolei wymagający sprawdzian formy zawodników u progu sezonu.

Ostatni mecz Wandy z KSM-em odbył się przed dwoma sezonamiOstatni mecz Wandy z KSM-em odbył się przed dwoma sezonami
Poza składem znaleźli się m.in. Nikolaj Busk Jakobsen i Tobias Busch, posiadający bogatsze doświadczenie na torze w Krakowie niż wszyscy koledzy z drużyny, którzy mają wystąpić w meczu. Pod względem sportowym kibice i działacze Wilków tym bardziej nie mają co liczyć na nic więcej niż tyle, że ich zespół przegra niewysoko, a zawodnicy zasygnalizują dobrą dyspozycję u progu sezonu. Być może sympatyków Wilków czeka jakaś miła niespodzianka - tych na początku sezonu nigdy nie brakuje - ale w Krośnie najbardziej liczą na Mirosława Jabłońskiego czy Marcina Rempałę, który w Krakowie notuje zwykle udane występy, a przed sezonem był zresztą jednym z kandydatów do zasilenia Wandy.

Byłoby jednak sensacją, gdyby krośnianom udało się w Krakowie wygrać, nawet z ewentualną pomocą tajemniczego, młodzieżowego "gościa". Gospodarze wystawili prawdopodobnie najsilniejszy skład przy założeniu, że w meczowym zestawieniu stałe miejsce będzie mieć trzech krajowych seniorów. Tym samym, aż 5 z 7 zawodników Wandy zadebiutuje w jej barwach - podobnie zresztą będzie w Krośnie, dzięki czemu pierwsze w Nice PLŻ tzw. derby południa zapowiadają się nie mniej ciekawie niż te sprzed lat.

Awizowane składy:

KSM Krosno:
1. Tomasz Chrzanowski
2. Ernest Koza
3. Marcin Rempała
4. Patryk Malitowski
5. Mirosław Jabłoński
7. Adrian Bialk

Speedway Wanda Instal Kraków:
9. Chris Harris
10. Edward Mazur
11. Daniel Pytel
12. Patrick Hougaard
13. Zbigniew Suchecki
15. Michał Nowiński

Początek: godz. 14:00
Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Włodzimierz Kowalski

Ceny biletów: normalny 25 zł, ulgowy 18 zł, program 10 zł.

Przewidywana pogoda na poniedziałek (za twojapogoda.pl):
Temperatura: 14 °C
Wiatr: 9 km/h
Deszcz: 0.0 mm
Ciśnienie: 1013 hPa

Zamów relację z meczu Speedway Wanda Instal Kraków - KSM Krosno Wyślij SMS o treści ZUZEL KRAKOW na numer 7355Koszt usługi 3,69 zł z VAT.

Ostatni mecz między drużynami z Krakowa i Krosna odbył się 21 września 2014 r. w półfinale II ligi. Wanda pokonała KSM 62-28, a najwięcej punktów dla gospodarzy zdobył Rene Bach (12+2). Najwięcej punktów dla KSM-u zdobył Claus Vissing - 8.

KSM poprawi wynik z ostatniego meczu w Krakowie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

PRZEJDŹ NA WP.PL