Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Zbigniew Suchecki wściekły na sędziego. "To była żużlowa kanapka"

Kacper Ginter
Kacper Ginter
Polonia Bydgoszcz pokonała na własnym torze Speedway Wandę Instal Kraków 49:41. Gdyby nie wykluczenie Zbigniewa Sucheckiego z trzynastej gonitwy, losy meczu mogły jednak potoczyć się inaczej.

Na starcie tego wyścigu pojawili się: Andriej Kudriaszow, Mikołaj Curyło, Mads Korneliussen i Zbigniew Sucheck. Już na wejściu w pierwszy łuk doszło do kolizji. Atakujący po zewnętrznej Kudriaszow został wypchnięty przez rywali i w efekcie upadł na tor. Sędzia Michał Stec nie miał wątpliwości i wykluczył z powtórki zawodnika w kasku żółtym, Zbigniewa Sucheckiego. Z tym osądem nie zgadza się jednak zawodnik drużyny Speedway Wandy Instal Kraków.

- Byłem bardzo wściekły i zdziwiła mnie decyzja sędziego. Nie miałem innej opcji, niż jazda tym torem. Jechałem tuż obok Madsa Korneliussena i to on dyktował warunki. Można powiedzieć, że to on decydował, gdzie ja pojadę i gdzie pojedzie kolejny zawodnik. Kolega z Bydgoszczy pojechał szerzej i się nie zmieścił. To nie jest moja wina, gdyż to jest przykład typowej żużlowej kanapki - tłumaczył krakowianin.

W trzyosobowej powtórce zwyciężyli bydgoszczanie w stosunku 4:2 i dzięki temu znacznie zbliżyli się do zwycięstwa. Wychowanek gorzowskiego klubu uważał jednak, że gdyby nie ta sytuacja, to wynik mógł być inny. - Przez to wykluczenie sporo straciliśmy. Myślę, że spokojnie do końca meczu „waliłbym” same trójki - zakończył z uśmiechem Zbigniew Suchecki.

Kontrowersyjna decyzja sędziego. Czy Suchecki zasłużył na wykluczenie?

Źródło: TVP S.A.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (18):

Wszystkie komentarze (18)

Komentarze (18)

×
    Wszystkie komentarze (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL