Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marian Maślanka / Na zdjęciu: Marian Maślanka

Niedzielne mecze oczami Mariana Maślanki

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
W niedzielę odbędą się spotkania w PGE Ekstralidze i Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Wyniki wszystkich meczów wytypował Marian Maślanka.

PGE Ekstraliga

MRGARDEN GKM Grudziądz - Betard Sparta Wrocław

Każdy wie, jak jeździ się innym ekipom w Grudziądzu. Uważam, że problemy mogą mieć także wrocławianie. Szczególnie istotna dla losów meczu może być pierwsza faza spotkania, kiedy gospodarze mają na ogół dużą przewagę wynikającą z dopasowania motocykli. Zobaczymy, jak szybko połapie się Sparta. GKM jest dobrze przygotowany, pokazał to w meczu z Unią. Są dla mnie faworytem. Typuję wynik 47:43.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik

Faworyt jest wyraźny. Falubaz z wiadomych powodów pojedzie z ZZ. Tacy zawodnicy jak Dudek, Protasiewicz, Pieszczek są w wysokiej formie. Na własnym torze na pewno to potwierdzą. Swoje dorzucić powinni Doyle i Karpow. ROW czeka trudne zadanie, ale na pewno powalczą. Moim zdaniem to nie będzie totalnie jednostronny mecz. Sporo punktów może zdobyć Łaguta. Zielonogórski tor zna doskonale Jonsson, a solidną formę prezentuje Baliński. To wszystko może dać kibicom wiele ciekawych biegów. Typuję wynik 52:38.

Nice Polska Liga Żużlowa

Orzeł Łódź - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Najlepszy mecz tej kolejki w Nice PLŻ. Spotykają się dwie drużyny z mocnymi składami. Do Orła doszedł Gapiński, który na pewno będzie wzmocnieniem i tak już mocnej grupy polskich seniorów, bo są tam przecież Miśkowiak i Jamróg. Uważam, że na swoim torze łodzianie będą mieć więcej atutów od Wybrzeża. Typuję wynik 49:41.

Polonia Piła - Polonia Bydgoszcz

Faworytem są pilanie, którzy od początku sezonu jadą bardzo dobrze. Świetnie radzą sobie u siebie i na wyjeździe. Atutem gości może być Oskar Ajtner-Gollob, aczkolwiek to nie zmieni przebiegu spotkania. Typuję wynik 56:34.

Kolejarz Opole - Lokomotiv Daugavpils

Cuda się zdarzają, ale raczej nie w tym meczu. Opolanie mogą powalczyć, ale tylko w kilku wyścigach. I oby tak było ze względu na widowisko. Różnica poziomów będzie jednak widoczna. Typuję wynik 35:55.

Stal Rzeszów - Speedway Wanda Instal Kraków

To może być ciekawy mecz. W przypadku krakowian od dawna powtarzam, że powinni zaprosić Sama Mastersa, który jest w naprawdę niezłej formie na początku tego sezonu. Dziś jest w składzie i zobaczymy, jak to wypali. Rzeszowianie u siebie to jednak mocny zespół. Nie powinni mieć problemów ze zwycięstwem. Typuję wynik 53:37.

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa - KSM Krosno

Faworyt jest tylko jeden. Włókniarz powinien w końcu potwierdzić swoje wysokie aspiracje. Krośnianie będą mieć problem z nawiązaniem walki. Typuję wynik 56:34.

Czy zgadzasz się z typami Mariana Maślanki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL