Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty

Niedzielne mecze oczami Jacka Frątczaka

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W niedzielę rozegrane zostaną dwa spotkania PGE Ekstraligi oraz pięć meczów Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Ich wyniki wytypował Jacek Frątczak.

PGE Ekstraliga

MRGARDEN GKM Grudziądz - Betard Sparta Wrocław

Gospodarze jechali już mecz na swoim torze, a wrocławianie nie mieli jeszcze okazji, by zadebiutować w lidze. W związku z tym efekt tegorocznego doświadczenia ligowego jest po stronie grudziądzan. Stąd uważam, że to oni wygrają. GKM będzie chciał się zrehabilitować za porażkę w Gorzowie. Myślę, że więcej argumentów jeździeckich związanych z wejściem w sezon jest po stronie grudziądzan. Podobnie rzecz ma się z torem. Uważam, że gospodarze rozstrzygną mecz na swoją korzyść. Typuję wynik: 47:43.

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - ROW Rybnik

Faworyt jest tylko jeden. To wynika z kilku powodów, przede wszystkim składów obu zespołów, aspiracji posiadanych przez nie. Nie mieliśmy okazji, oprócz sparingów, obserwować drużyny rybnickiej. Zawody, w których będą startowali Jonsson czy Łaguta powinny być interesujące, ale wydaje się, że zielonogórzanie nie powinni mieć większych problemów z odniesieniem zwycięstwa. Typuję wynik: 55:35.

Nice Polska Liga Żużlowa

Orzeł Łódź - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk

Rozgrywka będzie bardzo ciekawa. Myślę, że dużo będzie zależało od dyspozycji dnia drugich linii w obu zespołach. Jeżeli Wybrzeże Gdańsk do dziesiątego biegu w Pile toczyło wyrównany pojedynek, to wydaje się, że w Łodzi powinno być im troszeczkę łatwiej. Są oni pokaleczeni porażką w Pile, niektórzy zawodnicy pojechali tam słabo i będą chcieli się zrehabilitować. W tej sytuacji stawiam na drużynę gości. Typuję wynik: 44:46.

Polonia Piła - Polonia Bydgoszcz

Tutaj nie mam wątpliwości. Z całym szacunkiem dla drużyny bydgoskiej, ale jedzie do bardzo mocnej drużyny. Bydgoska młodzież jedzie fajny sezon, słyszy się o dobrej atmosferze i to bardzo cieszy. Fajnie, że taki ośrodek wraca w takim wydaniu na  żużlową mapę Polski. Mimo wszystko na pilski klimat i równą dyspozycję zawodników gospodarzy będzie to za mało. Pilanie są faworytem tego spotkania. Typuję wynik: 56:34.

Kolejarz Opole - Lokomotiv Daugavpils

Tor w Opolu jest diametralnie inny niż ten w Daugavpils, ale doświadczenie zawodników ekipy Lokomotivu jest tak duże, że nie powinno być problemów z dopasowaniem sprzętu. Typuję wynik: 37:53.

Stal Rzeszów - Speedway Wanda Instal Kraków

Nie mam większych wątpliwości w tym meczu. Na swoim torze potencjał rzeszowskiej drużyny rośnie dwukrotnie. W tej sytuacji podtrzymają oni dobrą passę po meczu w Bydgoszczy. Zwycięzca może być tylko jeden. Typuję wynik: 53:37.

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa - KSM Krosno

Kwestia faworyta jest oczywista. Częstochowski zespół jedzie średnio ten sezon, ale aspiracje wciąż są bardzo wysokie, a do tego ostatnio wzmocnili się Sebastianem Ułamkiem. Start u siebie na torze nie pozostawia mi żadnych wątpliwości. Faworytem jest zespół Włókniarza i jedynym pytaniem są rozmiary zwycięstwa częstochowian.
Typuję wynik: 60:30.

Czy zgadzasz się z typami Jacka Frątczaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL