WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

W czwartek pierwszy trening w Świętochłowicach

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W czwartek na torze w Świętochłowicach odbędzie się pierwszy w tym roku trening. Obiekt na Skałce pozytywnie przeszedł weryfikację i nic nie stoi na przeszkodzie, by odbyły się na nim próbne jazdy.

W poniedziałek Śląsk Świętochłowice otrzymywał pozytywną opinię weryfikacyjną, w której znalazło się kilka uwag i zastrzeżeń odnotowanych przez Włodzimierza Kowalskiego. Na wyeliminowanie niektórych z nich świętochłowicki klub otrzymał czas do 30 kwietnia, a naprawa pozostałych ma nastąpić po zakończeniu sezonu.

Ostatnie dni to intensywne prace osób zaangażowanych w odbudowę świętochłowickiego żużla. Dzięki pomocy OSiR Skałka, MPGK Świętochłowice oraz Urzędowi Miasta Świętochłowice prowadzone są prace mające na celu poprawę bezpieczeństwa na stadionie, a także jego funkcjonalności. Przypomnijmy, że przebudowa zrujnowanego obiektu ma ruszyć w przyszłym roku. Śląsk ma również własną polewaczkę oraz maszynę do ubijania toru.

Dzięki tym pracom i pozytywnym przejściu przez weryfikację, na świętochłowickim torze mogą odbywać się już treningi żużlowej szkółki. Młodzi adepci czarnego sportu po raz pierwszy w tym sezonie na Skałce próbne kółka kręcić będą w najbliższy czwartek (28 kwietnia). Zajęcia odbywać się będą pod okiem trenera szkółki - Krzysztofa Basa.

ZOBACZ WIDEO Magnus Zetterstroem - wiek w żużlu nie jest granicąKup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (5):

    Pokaż więcej komentarzy (2)
    PRZEJDŹ NA WP.PL