Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pierwszy łuk do 2010 roku

Rafał Malinowski
Rafał Malinowski
Stadion żużlowy przy ul. Wrocławskiej w Zielonej Górze w najbliższym czasie ma zostać przebudowany. Prezydent miasta Janusz Kubicki i prezes ZKŻ-u Robert Dowhan, zgodnie twierdzą, że Zielonej Górze potrzebny jest prawdziwy obiekt.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
- Cieszę się, że gości u nas pan prezydent. Z resztą gości u nas bardzo często, nie tylko jak jest konferencja prasowa. Ja w imieniu własnym oraz całego środowiska żużlowego i sportowego Zielonej Góry chciałem podziękować za ten budżet, za te pieniądze, które zostały uchwalone, za to że tak szybko został rozpisany przetarg, za to że jesteśmy zgodni co do tego, że ten obiekt trzeba modernizować, zmieniać tak by był on dla nas wszystkich wygodny, bezpieczny i był wizytówką Zielonej Góry - powiedział Robert Dowhan na czwartkowej konferencji prasowej.

Janusz Kubicki poinformował, na jakim etapie znajdują się aktualnie prace. - Na temat koncepcji przebudowy stadionu dużo mówił nie będę, bo to już państwu przedstawialiśmy. W tej chwili jesteśmy na etapie czekania na zgłoszenia chętnych do rozpoczęcia projektowania. Zaraz po wyłonieniu przystąpimy do projektowania, następnie do wykonania, tak aby w roku 2010, bo taki jest cel, pierwszy łuk został przebudowany i aby pojawiły się toalety, czyli coś czego na tym stadionie nie ma, czego brakuje, tak aby powoli, sukcesywnie dojść do tego, żeby nasz stadion również wyglądał tak, abyśmy nie musieli się tego wstydzić. Aby spełniał wszelkie wymagania i normy. To jest stadion żużlowy, natomiast nie samym żużlem na tym stadionie ludzie żyją, bo jest tutaj również lodowisko, niedługo ferie - więc myślę, że ono się zapełni. Chcemy, aby ten stadion nie tylko i wyłącznie tętnił życiem podczas imprez sportowych, stricte żużlowych, ale żeby pojawiły się inne. Ale to jest wszystko przed nami. Cieszę się, że powoli, sukcesywnie ten stadion się zmienia, ewoluuje w kierunku prawdziwego obiektu na miarę miasta Zielonej Góry no i na miarę zespołu, bo chyba to jest tak naprawdę najważniejsze - powiedział prezydent Zielonej Góry.

Kubicki uważa, że ZKŻ jest najlepszą sportową wizytówką miasta. - Temu klubowi będziemy pomagać, tak jak i każdemu klubowi, który funkcjonuje w Zielonej Górze. Temu szczególnie, bo jest to chyba najlepsza wizytówka Zielonej Góry, jeśli chodzi o dyscypliny sportowe, klub który ma największe sukcesy, który oczywiście sprawia nam również bardzo dużo problemów, ale tych pozytywnych - dodał prezydent.

Projekt przebudowy stadionu
zgnew1.jpgzgnew2.jpgzgnew3.jpg
na Facebooku.

Komentarze (63):

Wszystkie komentarze (63)

Komentarze (63)

    Wszystkie komentarze (63)
    PRZEJDŹ NA WP.PL