Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pięciu Polaków na liście startowej Otwartych Indywidualnych Mistrzostw Ukrainy

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Żużlowy sezon na Ukrainie rozpocznie się mocnym akcentem. Pierwszy z turniejów o indywidualne mistrzostwo będzie miał niezłą, międzynarodową obsadę. Prawie jedna trzecia na liście to Polacy.

Trzeciego dnia maja, na torze stadionu żużlowego w Równem, turniejem o indywidualne mistrzostwo Ukrainy zainaugurowany zostanie sezon 2016. Organizatorom udało się zaprosić zawodników z czterech państw. Obok gospodarzy startować będą żużlowcy z Danii, Łotwy, Słowacji i Polski. Nasi zawodnicy stanowić będą największą grupę po przedstawicielach gospodarzy.

Pierwotnie na liście startowej widniało nazwisko Łukasza Sówki, jednak zawodnik ten po niedawnym podpisaniu kontraktu z Polonią Bydgoszcz musiał zmienić swoje plany. Ostatecznie w Równem pojawią się: Michał Łopaczewski, Rafał Konopka, Łukasz Przedpełski, Michał Kordas i niemal tradycyjnie, uwielbiany na Ukrainie Stanisław Burza.

Lista startowa:
1. Maksim Rososzczuk (Ukraina)
2. Patrik Buri (Słowacja)
3. Michał Kordas (Polska)
4. Dennis L. Pedersen (Dania)
5. Stanisław Mielniczuk (Ukraina)
6. Nikita Korolew (Łotwa)
7. Stanisław Ogorodnik (Ukraina)
8. Michał Łopaczewski (Polska)
9. Andriej Kobrin (Ukraina)
10. Witalij Łysak (Ukraina)
11. Władimir Omeljan (Ukraina)
12. Daniił Kołodinskij (Łotwa)
13. Łukasz Przedpełski (Polska)
14. Dmitrij Mostowik (Ukraina)
15. Rafał Konopka (Polska)
16. Stanisław Burza (Polska)
---
17. Marko Lewiszin (Ukraina)
18. Nazar Fiedorczuk (Ukraina)

Turniej rozegrany zostanie według tradycyjnej, dwudziestobiegowej tabeli biegów.

Jeden z głównych organizatorzy zawodów, Stowarzyszenie Kibiców Równieńskiego Żużla liczy na dobrą frekwencję na trybunach kibiców spragnionych żużlowych emocji. Dodatkowym magnesem ma być dla nich rozlosowanie nowoczesnego, szerokoekranowego telewizora.

Zawody sędziować będzie Grigorij Chłynowskij. Początek turnieju o godzinie 14.00 czasu polskiego.

Uczestnicy zawodów w Równem 4 maja spotkają się w Czerwonogradzie, gdzie na stadionie żużlowym Girnyk rozegrany zostanie kolejny turniej indywidualnych mistrzostw Ukrainy.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob przeżył katastrofę lotniczą. "Miałem myśl, żeby wyskoczyć z samolotu" [2/3]TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Bydgoszczy. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (4):

 • yes Zgłoś
  "Turniej rozegrany zostanie według tradycyjnej, dwudziestobiegowej tabeli biegów" - Dodam, że ostatnie IM Ukrainy odbyły się chyba w 2011: Cukanow, Łoktajew, Kobrin, w 2012 i 2013 nie
  Czytaj całość
  rozegrano. O 2014 nie znalazłem. W 2015 nie było na pewno http://rss.info.pl/index.php?frame=240733;zuzel-to-nie-tylko-kilka-panstw-o-tytul-najlepszego-rywalizowano-w-ponad-20-krajach
  • Anteqa Zgłoś
   Jedno jest pewne, Polak tego nie wygra bo sędziować będzie http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/593995/kontrowersyjne-slowa-dawnej-gwiazdy-na-sile-zrobili-polaka-mistrzem-swiata No chyba że na
   Czytaj całość
   siłę zrobi Polaka mistrzem Ukrainy :)
   • Raf123 Zgłoś
    Pedersen to wygra. Same kevlary i miszcz!
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL