Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Pierwsze nazwiska w obsadzie XIX Memoriału Rifa Saitgariejewa. Jest mocny sponsor turnieju

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Towarzystwo Żużlowe Ostrovia ogłosiła pierwszych uczestników XIX Memoriału Rifa Saitgariejewa. Obsada ma być mocna i międzynarodowa. Jest także znany główny sponsor turnieju w Ostrowie, którym zostali przyjaciele tragicznie zmarłego żużlowca.

Podczas piątkowej konferencji prasowej Towarzystwo Żużlowe Ostrovia przedstawiło koncepcję i pierwszych uczestników XIX Memoriału Rifa Saitgariejewa. Turniej odbędzie się w Ostrowie 21 maja. Swój przyjazd na zawody, które mają uczcić pamięć tragicznie zmarłego żużlowca, potwierdzili już: Martin Vaculik (Get Well Toruń), Grzegorz Walasek (Speedway Wanda Instal Kraków), Patryk Dudek (Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra), Renat Gafurow (Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk) oraz Denis Gizatullin  (Kolejarz Opole). - Myślę, że już te nazwiska pokazują, że staramy się zorganizować turniej w ciekawej obsadzie. Kolejnych uczestników memoriału będziemy ogłaszać wkrótce - powiedział Radosław Strzelczyk.

Zarząd ostrowskiego klubu przy organizacji memoriału może liczyć na pomoc sponsorów, choć sytuacja z końcówki poprzedniego sezonu na pewno nie pomaga w rozmowach z darczyńcami. - Na szczęście możemy liczyć na takie osoby jak Jan i Andrzej Garcarkowie, którzy byli sponsorami oraz przyjaciółmi Rifa Saitgariejewa. Właśnie firma z Ociąża została głównym sponsorem XIX Memoriału Rifa Saitgariejewa. Serdecznie dziękujemy za pomoc - podkreśla Waldemar Górski, wiceprezes TŻ Ostrovia.

Waldemar Górski (wiceprezes TŻ Ostrovia) oraz Radosław Strzelczyk (prezes TŻ Ostrovia)Waldemar Górski (wiceprezes TŻ Ostrovia) oraz Radosław Strzelczyk (prezes TŻ Ostrovia)
XIX Memoriał Rifa Saitgariejewa będzie organizacyjnym debiutem dla Towarzystwa Żużlowego. - To nasza pierwsza duża impreza. Chcemy przygotować ją profesjonalnie, choć oczywiście wszystkiego się uczymy. Serdecznie zapraszamy kibiców na stadion. Przygotowaliśmy przystępne ceny biletów, które są tańsze w przedsprzedaży. Bilety ulgowe można już zakupić za 15 złotych, a normalne za 25 złotych - dodał Strzelczyk.

ZOBACZ WIDEO Miśkowiak: łatwiej się jeździ, gdy tak prezentują się koledzy z drużyny (źródło TVP)

W poprzednich latach w różny sposób czczono pamięć "Tatarskiej Strzały". Były turnieje indywidualne, jak chociażby w 2008 roku. Był też mecz Ostrovia - Przyjaciele w 2013 roku. Często jednak odbywały się tylko pojedyncze wyścigi poświęcone pamięci Saitgarieewa. W sezonie, w którym przypada rocznica tragicznej śmierci rosyjskiego żużla działacze postanowili reaktywować memoriał w formule indywidualnego turnieju.

Początek XIX Memoriału Rifa Saitgariejewa w sobotę, 21 maja 2016 roku o godzinie 16:30 na Stadionie Miejskim w Ostrowie Wielkopolskim

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy organizacja Memoriału Rifa Saitgariejewa powinna być kontynuowana w kolejnych latach?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL