Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Darcy Ward: Miałem wielkie plany. Chciałem zdobywać tytuły mistrza świata

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
W środę Darcy Ward obchodzi 24 urodziny. Od jego tragicznego wypadku, wskutek którego Australijczyk musi poruszać się na wózku inwalidzkim, minęło już osiem miesięcy.

Do tragicznego wypadku z udziałem Darcy'ego Warda doszło 23 sierpnia 2015 roku. Australijczyk zanotował upadek w ostatnim wyścigu spotkania PGE Ekstraligi pomiędzy Falubazem Zielona Góra a MRGARDEN GKM-em Grudziądz.

Na drugim łuku Ward popełnił błąd, w wyniku którego stracił panowanie nad maszyną i uderzył plecami w bandę. Niestety, do wypadku 24-latka doszło w miejscu, gdzie nie ma już "dmuchanych" segmentów. - Jedyne, co pamiętam to, że popełniłem błąd na torze. Pamiętam moment jak przewracam się, koziołkuję po torze i nagle się zatrzymuję. Pamiętam lekarzy, którzy biegną w moją stronę i wyjazd do szpitala. Potem pamiętam jednak tylko lampy nad łóżkiem szpitalnym - wspomina po ośmiu miesiącach Ward w rozmowie ze szwedzkim dziennikiem "Expressen".

W wyniku wypadku Ward stracił czucie od pasa w dół i obecnie musi poruszać się na wózku inwalidzkim. - Lekarze nie powiedzieli, że nie wrócę na tor. Jednak nie powiedzieli też, że wrócę. Sytuacja jest kiepska dla mnie i jedyne na co mogę liczyć to medycyna przyszłości - dodał Australijczyk.

ZOBACZ WIDEO KSM Krosno - Orzeł Łódź: Fatalna kraksa. Czterech zawodników leżało na torze (źródło TVP)

24-latek kilka dni po wypadku został przetransportowany do Wielkiej Brytanii, gdzie przechodził rehabilitację. Ze względu na koszty, obecnie Ward przebywa w ojczyźnie, gdzie może liczyć na wsparcie dziewczyny i rodziny. - Miałem tak udane życie. Kochałem to co robiłem i nie chodzi tylko o żużel, ale o motocykle i jazdę na nich. Wokół tego kręcił się mój świat. Miałem wielkie plany. Myślałem, że będę zarabiać dużo pieniędzy, będę zdobywać tytuły mistrza świata i uszczęśliwiać ludzi swoją jazdą. To wszystko się skończyło w jednej chwili... Jednak to jest część naszego życia i trudno to przewidzieć - stwierdził były zawodnik m. in. Unibaksu Toruń.

Równocześnie Ward nadal może liczyć na wsparcie kibiców. W wielu miastach nadal odbywają się zbiórki pieniędzy dla kontuzjowanego żużlowca. - To niewiarygodne, wręcz szalone. Ludzie zebrali dla mnie ogromne pieniądze, a nawet nie prosiłem o to. To są osoby o wielkich sercach, które chcą mi dać coś w zamian. Z tego powodu chciałbym wrócić jak najszybciej do Europy, aby pokazać się w wielu miejscach i pokazać tym ludziom, że doceniam to co zrobili i robią dla mnie - przekazał Ward.

Australijczyk ma świadomość, że najprawdopodobniej nigdy więcej nie usiądzie na motocyklu żużlowym i nie spełni swojego marzenia, jakim było zdobycie tytułu mistrza świata. Teraz Ward ma jednak inny cel życiowy. - Chcę poprawiać swój stan. Jeśli nie mogę być zdrowy w stu procentach, to chcę być tak dobry jak mogę. Jednak przede wszystkim, biorę dzień po dniu i staram się robić wszystko najlepiej jak potrafię. To co się stało, to się już nie odstanie. Teraz muszę myśleć o przyszłości, tylko ona się liczy - podsumował Ward.

na Facebooku.

Komentarze (18):

 • nikiStart Zgłoś
  Ja miałem nadzieję że wróci do Piratów no i misterny plan
  • Darcy to kozak jakich mało na żużlu. Talent czystej wody. Może za kilka lat medycyna tak ruszy do przodu, że znowu wstaniesz na własne nogi, a później kto wie... JESTEŚ MISTRZEM!
   Czytaj całość
   Jeszcze raz wszystkiego najlepszego!
   • jack z Torunia Zgłoś
    Stay strong Darcy. A artykuł beznadziejny. I stracił czucie od klatki piersiowej w dół to wynik przerwania rdzenia w konkretnym miejscu. Ktoś chce coś napisać a nic nowego nie widzimy.
    Czytaj całość
    Darcy trzyma się nieźle. Najpierw liczyłem żeby chociaż ruszał rękoma, on nawet sam jeździ na wózku. Jest niesamowity. Niesamowity talent i największa strata dla żużla wielu lat. Zacznijmy cenić zawodników.
    Wszystkie komentarze (18)

    Komentarze (18)

     Wszystkie komentarze (18)
     PRZEJDŹ NA WP.PL