Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Michał Łopaczewski wygrał w Czerwonogradzie. Stanisław Mielniczuk mistrzem Ukrainy

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Dwóch polskich żużlowców, przedzielonych osobą nowo kreowanego mistrza, stanęło na podium decydującego turnieju Indywidualnych Mistrzostw Ukrainy.

Rozegrany w środowy wieczór na stadionie żużlowym Girnyk drugi turniej Indywidualnych Mistrzostw Ukrainy zakończył się zwycięstwem Michała Łopaczewskiego, który w wyścigu dodatkowym pokonał nowo koronowanego mistrza Ukrainy, Stanisława Mielniczuka. Na najniższym stopniu podium stanął Łukasz Przedpełski.

W innym z biegów dodatkowych, sprawę srebrnego i brązowego medalu rozstrzygnęli między sobą Dmitrij Mostowik i Witalij Łysak. Lepszym okazał się zawodnik z miejscowego klubu Szachtar.

Wyniki:
1. Michał Łopaczewski (Polska) - 14+3 (3,3,3,2,3)
2. Stanisław Mielniczuk (Równe) - 14+2 (3,3,3,3,2)
3. Łukasz Przedpełski (Polska) - 13 (2,3,3,3,2)
4. Andriej Kobrin (Czerwonograd) - 11 (3,2,2,1,3)
5. Stanisław Burza (Polska) - 11 (3,2,1,2,3)
6. Dmitrij Mostowik (Czerwonograd) - 10 (2,3,3,2,w)
7. Dennis L. Pedersen (Dania) - 8 (0,1,1,3,3)
8. Patrik Buri (Słowacja) - 8 (2,w,2,3,1)
9. Władimir Omeljan (Równe) - 7 (1,2,d,2,2)
10. Marko Lewiszin (Równe) - 6 (w,2,2,1,1)
11. Witalij Łysak (Równe) - 6 (1,1,1,1,2)
12. Maksim Rososzczuk (Równe) - 5 (1,1,2,0,1)
13. Nazar Fiedorczuk (Równe) - 3 (0,0,1,1,1)
14. Denis Prisażniuk (Równe) - 2 (2,0,0,-,0)
15. Stanisław Ogorodnik (Równe) - 0 (w,0,d,0,0)

Bieg po biegu:
1. Łopaczewski, Mostowik, Omeljan, Lewiszin (u/w)
2. Kobrin, Buri, Rososzczuk, Fiedorczuk
3. Mielniczuk, Przedpełski, Łysak, Pedersen
4. Burza, Prosażniuk, Ogorodnik (2/w)
5. Mostowik, Kobrin, Pedersen, Ogorodnik
6. Przedpełski, Omeljan, Rososzczuk, Prisażniuk
7. Łopaczewski, Burza, Łysak, Fiedorczuk
8. Mielniczuk, Lewiszin, Buri (u/w)
9. Mostowik, Rososzczuk, Łysak
10. Mielniczuk, Kobron, Burza, Omeljan (f/w)
11. Łopaczewski, Buri, Pedersen, Prisażniuk
12. Przedpełski, Lewiszin, Fiedorczuk, Ogorodnik (d)
13. Mielniczuk, Mostowik, Fiedorczuk
14. Buri, Omeljan, Łysak, Ogorodnik
15. Przedpełski, Łopaczewski, Kobrin
16. Pedersen, Burza, Lewiszin, Rososzczuk
17. Burza, Przedpełski, Buri, Mostowik (u/w)
18. Pedersen, Omeljan, Fiedorczuk
19. Łopaczewski, Mielniczuk, Rososzczuk, Ogorodnik
20. Kobrin, Łysak, Lewiszin, Prisażniuk

Bieg dodatkowy o 1 miejsce w turnieju: Łopaczewski, Mielniczuk
Bieg dodatkowy o 2-3 miejsce mistrzostw: Mostowik, Łysak

Zawody sędziował Adam Giernalczyk (Polska). Widzów około 4000.

Klasyfikacja końcowa

1. Stanisław Mielniczuk - 28 (14+14)
2. Dmitrij Mostowik - 18 (8+10)
3. Witalij Łysak - 18 (12+6)
4. Władimir Omeljan - 13 (6+7)
5. Marko Lewiszin - 11 (5+6)
6. Andriej Kobrin - 11 (ns+11)
7. Nazar Fiedorczuk - 9 (6+3)
8. Stanisław Ogorodnik - 7 (7+0)
9. Maksim Rososzczuk - 6 (1+5)
10. Denis Prisażniuk - 4 (2+2)

ZOBACZ WIDEO Marcin Rempała: Dwóch zawodników nie wygra meczu (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

PRZEJDŹ NA WP.PL