Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski

One Sport partnerem żużlowej reprezentacji Polski. Plany kadry Marka Cieślaka

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Firma One Sport, promotor m.in. cyklu SEC i SBP, została nowym partnerem żużlowej reprezentacji Polski. Poinformowano o tym podczas konferencji prasowej na PGE Narodowym przed meczem Polska - Reszta Świata.

Przed meczem Polska - Reszta Świata na PGE Narodowym odbyła się konferencja prasowa, podczas której przedstawiono plany żużlowej reprezentacji Polski na najbliższe trzy lata oraz nowego partnera kadry. Współpracę z reprezentacją nawiązała polska firma, One Sport, znana do tej pory głównie z organizacji cyklu SEC oraz Speedway Best Pairs. Teraz w portfolio toruńskiej firmy obok wcześniej wymienionych imprez, a także finałów IMŚJ będzie także współpraca z żużlową reprezentacją Polski.

Na początek głos zabrał Wiceprezes ds. Motocyklowych oraz Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Motocyklowego, Michał Sikora, który opowiedział o planach żużlowej kadry na sezon 2016. - To wielki dzień, kiedy żużlowa reprezentacja Polski wystąpi na PGE Narodowym, wyjątkowym miejscu dla polskich sportowców. Niewiele dyscyplin ma okazję startować na tym obiekcie. To dwudniowa żużlowa uczta dla fanów speedwaya. Tomasz Gollob będzie pożegnany z reprezentacją Polski po 25 latach aktywności. Symbolicznie pożegnamy się z nim jako kadrowiczem - powiedział Michał Sikora.

Następnie poinformowano o podpisaniu umowy pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym, a firmą One Sport. Umowa, na mocy której One Sport zostaje partnerem Żużlowej Reprezentacji Polski obowiązywać będzie przez najbliższe trzy lata. - Nawiązaliśmy współpracę z TVP i PZM. To powrót do naszych korzeni, do tego, co stworzyliśmy kilka lat temu w Toruniu. Odpowiadamy za organizację trzech meczów reprezentacji Polski. Dziękujemy za zaufanie. Poziom marketingowy i organizacyjny będzie jak najwyższy - powiedział Karol Lejman, Prezes Zarządu One Sport.

- Przez trzy lata mecze będą transmitowane przez Telewizję Polską. Pierwsze spotkanie odbędzie się 2 lipca w Krakowie. Będzie to mecz Polska - Rosja. Zamierzamy przy okazji włączyć się w pomoc dla Witalija Biełousowa. Szczegóły drugiego meczu są jeszcze dogrywane. Wkrótce o nim poinformujemy. Sezon zakończymy 9 października w Zielonej Górze. Rywal Polski na razie jest owiany tajemnicą - dodał Jan Konikiewicz, wiceprezes zarządu One Sport.

- To zaszczyt, że mogę patronować cyklowi meczów żużlowej reprezentacji Polski. Żużel to nasz sport narodowy. Mamy najlepszą ligę świata. Myślę, że speedway ma wciąż wielkie możliwości. To, że w Polsce Grand Prix odbywa się także na PGE Narodowym to rzecz bardzo istotna. Pamiętam, jak z podziwem oglądałem pierwsze Grand Prix w Cardiff. Polska teraz nie ma się czego wstydzić - dodał Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego, który został patronem honorowym meczów Żużlowej Reprezentacji Polski.

Następnie głos zabrał Przewodniczący Głównej Komisji Sportu Żużlowego, Piotr Szymański, który poinformował o planach reprezentacji na najbliższe trzy lata.
- Podpisaliśmy umowę z One Sport na trzy lata. W tym sezonie będą trzy mecze reprezentacji Polski. Podobnie wygląda kwestia umowy na kolejne dwa lata. Firma One Sport ma zorganizować każdego sezonu trzy spotkania. Toruńska firma będzie odpowiadała także za public relations żużlowej reprezentacji Polski. Cieszymy się z podpisanej umowy z Telewizją Polską, bo będzie to służyło promocji sportu żużlowego - podkreślił Szymański.

Na koniec o planach sportowych Żużlowej Reprezentacji Polski wspomniał wieloletni trener kadry, Marek Cieślak. - Mecze reprezentacji Polski w dawnych czasach nie różniły się od tego, co mamy dzisiaj. Zawsze reprezentacji towarzyszyły tłumy kibiców. Zawodnicy z jednej i z drugiej strony nie traktowali tych zawodów jako towarzyskich. Każdy dawał z siebie wszystko. Jestem bardzo zadowolony, że po wielu latach przerwy, od kilku sezonów, powróciliśmy do meczów reprezentacji Polski. Dziś żegnamy Tomasza Golloba, który był naszym kapitanem i podporą przez wiele lat. Nie mamy jeszcze Jarka Hampela, który leczy ciężką kontuzję. Siłą rzeczy mamy skład bardzo młody, ale i perspektywiczny. W ogóle nie boję się o przyszłość reprezentacji Polski. To bardzo młodzi chłopcy, ale przyszłość przed nimi. Cieszę się, że pojeżdżą na PGE Narodowym. Dla każdego będzie to wielkie przeżycie - powiedział Marek Cieślak.

Z Warszawy Maciej Kmiecik

ZOBACZ WIDEO Paweł Przedpełski chwali tor na Stadionie Narodowym

Czy organizacja meczów żużlowej reprezentacji Polski to dobre posunięcie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL