Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Piękne pożegnanie wielkiego mistrza! Tomasz Gollob niesamowicie wzruszony

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Tak wzruszonego Tomasza Golloba chyba nie widzieliśmy nigdy, nawet wtedy, gdy w Terenzano w 2010 roku zapewniał sobie tytuł mistrza świata. Pożegnanie z kadrą Polski na PGE Narodowym było godne wielkiego żużlowca, legendy i ikony tego sportu.

Tomasz Gollob owacyjnie powitany na PGE Narodowym podczas meczu Polska - Reszta Świata, w trakcie którego polski żużlowiec wszech czasów żegna się oficjalnie z reprezentację Polski. - To wszystko, co robiłem przez te 25 lat, robiłem dla was i dla naszego kraju. Jestem pewny, że mam godnych kontynuatorów moich sukcesów - mówił łamiącym się głosem Tomasz Gollob.

Przy okazji miało miejsce symboliczne namaszczenie swojego następcy. Tomasz Gollob przekazał Bartoszowi Zmarzlikowi swoje rękawice. 24 lata młodszy gorzowianin od swojego idola już wcześniej był okrzyknięty następcą Golloba. Teraz udowadnia na torze, że to miano przyznano mu nie bez kozery.

ZOBACZ WIDEO Łzy Tomasza Golloba. Mistrz pożegnał się z reprezentacją

Kibice na stojąco zgotowali wielką owację największemu z największych w polskim speedwayu. Teraz już możemy być pewnym, że Tomasz Gollob, legenda żużla w godny sposób pożegnał się z reprezentacją Polski. - Jak będzie taka potrzeba, zawsze jestem gotowy by pomóc kadrze, a teraz niech walczą młodsi. W nich przyszłość polskiego żużla - podkreśla Gollob.

Z Warszawy Maciej Kmiecik

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL