Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski

Get Well Toruń rozlicza mecz charytatywny dla Darcy'ego Warda

Konrad Marzec
Konrad Marzec
W ostatnich dniach kibiców elektryzowała burza wokół meczu charytatywnego dla Darcy'ego Warda, rozegranego w Lany Poniedziałek na Motoarenie.

Samo zamieszanie wywołał wpis Darcy'ego Warda, w którym skarżył się na brak informacji dotyczącej kwoty jaka ma do niego trafić po rozegraniu meczu charytatywnego. Jak zapewnia prezes toruńskiego klubu Ilona Termińska, faktury, które dotyczą zawodników oraz rzeczy około meczowych, w tym m.in. streaming - zostały już rozliczone. 

- Wszystko odbyło się zgodnie z harmonogramem. Przychody ze sprzedaży biletów, reklam, programów oraz liczne wpłaty od partnerów łącznie wyniosły ok. 200 tysięcy złotych. Bezpośrednie koszty organizacji turnieju liczą ok. 140 tysięcy złotych. Mecz, koncert, zwroty dla zawodników, to wszystko powoduje, że koszty były bardzo duże. Przelew dla Darcy'ego Warda będzie wynosił nieco ponad 48 tysięcy złotych, a ze zbiórki doliczamy jeszcze ponad 25 tysięcy, co łącznie daje kwotę ok. 74 tysięcy złotych - podkreśla prezes Get Well Toruń, Ilona Termińska. - Pieniądze powinny wpłynąć na jego konto do końca tego tygodnia - dodaje.

Sam wpis zawodnika wywołał ostrą reakcję wśród kibiców. Klub od samego początku bardzo mocno wspiera zawodnika. - Było nam niezmiernie przykro. Mam wrażenie, że wynikało to z niezrozumienia tematu. Fundacja kontaktowała się z Darcym i wyjaśniła sytuację - zapewnia Termińska.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Gollob: Dakar, motocross, treningi. Mam dużo pomysłów na siebie (źródło: TVP)

Czy zebrana kwota jest sukcesem organizatorów meczu charytatywnego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (35):

 • RECON_1 Zgłoś
  Tak z innej beczki, fajnie jakby nasi poszkodowani chlopacy tez mogli sie cieszyc z takiej sumy....
  • Penhal Zgłoś
   Ja tylko dodam to nie zawodnik kontuzjowany, mający swoje problemy różne stany swego samopoczucia nie powinien dopytywać się tylko klub powinien go informować na bieżąco.A od 28 marca
   Czytaj całość
   trochę czasu upłynęło.
   • użytkownik usunoł konto Zgłoś
    To co wcześniej nie udało się przez ponad miesiac, teraz nie udało się w tydzień. A mówią ze to w Falubazie jest magia :)Wychodzi na to ze Darcy miał rację. W Toruniu ktoś
    Czytaj całość
    obtrąbił sukces organizacyjny i na tym się skończyło. Szkoda ze wcześniej nie mieli tyle chęci do zakończenia sprawy, ile nabrali po publicznej wypowiedzi Warda.
    Wszystkie komentarze (35)

    Komentarze (35)

     Wszystkie komentarze (35)
     PRZEJDŹ NA WP.PL