Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krystian RempałaWP SportoweFakty / Tomasz Madejski / Krystian Rempała

Trwa walka Krystiana Rempały. Są nowe informacje (aktualizacja)

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Krystian Rempała wciąż przebywa na Oddziale Intensywnej Opieki Medycznej w szpitalu w Jastrzębiu-Zdrój. Jego stan nadal nie poprawił się.

Krystian Rempała walczy o życie w jastrzębskim szpitalu. W nocy 18-latek przeszedł zabieg neurologiczny i trafił na OIOM. W pomoc żużlowcowi zaangażował się jego klub. W leczeniu pomóc ma lekarz specjalista z Bydgoszczy, który transportowany jest drogą powietrzną. - Wszyscy wierzymy i czekamy - przekazała oficjalna strona Unii Tarnów.

W niedzielę w szpitalu do późnych godzin nocnych obecni byli prezes Łukasz Sady oraz trener Paweł Baran i kierownik drużyny. Przy Krystianie Rempale obecni są również jego ojciec Jacek oraz wujek Tomasz. W pomoc walczącemu o życie 18-latkowi włączył się też Rafał Sonik, który zorganizował samolot pozwalający na transport lekarza.

Przypomnijmy, że do zderzenia doszło na wejściu w pierwszy łuk drugiego wyścigu. Siła uderzenia była tak duża, że Krystianowi Rempale spadł kask z głowy i bez żadnej ochrony uderzył nią o tor i stracił przytomność. Żużlowiec Unii Tarnów został przetransportowany do szpitala, wciąż jest nieprzytomny.

---

Aktualizacja, godz. 19:52:

Do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju doleciał już z Bydgoszczy prof. Jan Talar. Z helikoptera odebrał go prezes Sady. Profesor prowadzi rozmowy z lekarzami opiekującymi się Krystianem Rempałą.

Prof. Jan Talar to wybitny lekarz, który przez pacjentów uznawany jest wręcz za cudotwórcę. To jeden z najlepszych w Polsce rehabilitantów, który z sukcesami zajmuje się wybudzaniem ludzi będących w śpiączce. Przed laty jednym z jego pacjentów był Piotr Winiarz.POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (173):

Wszystkie komentarze (173)

Komentarze (173)

×
    Wszystkie komentarze (173)
    PRZEJDŹ NA WP.PL