WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Lokomotiv Daugavpils znów okazał serce. 1600 Euro dla Witalija Biełousowa

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Bez wielkiego rozgłosu, ale niezwykle skutecznie, łotewski klub wspiera proces rehabilitacji Witalija Biełousowa. Na meczu z Włókniarzem do specjalnych puszek wpadła całkiem pokaźna kwota.

Informowaliśmy kilka tygodni temu, że działacze klubu Lokomotiv Daugavpils włączyli się w akcję wsparcia ciężko kontuzjowanego żużlowca z Rosji. Efektem ówczesnych działań był zakup partii pięćdziesięciu okolicznościowych koszulek. Całkowity dochód z ich sprzedaży zasilił już konto akcji #VitalyStayStrong.

Podczas ostatniego meczu rozgrywanego na własnym torze w ramach Nice Polskiej Ligi Żużlowej podprowadzające kwestowały na trybunach do specjalnych skarbonek z podobizną rosyjskiego żużlowca. Zamiar publicznej zbiórki zareklamowano wcześniej w mediach społecznościowych. Być może dzięki tej promocji, a także euforii kibiców spowodowanej kolejną ligową wygraną, udało się zebrać całkiem pokaźną kwotę oscylującą wokół 1600 Euro.

O rezultatach niedzielnej akcji poinformował nas wiceprezes klubu Anatolij Zil, który dodał:

- Oprócz pieniężnej kwesty na meczu z Częstochową, umożliwiliśmy funkcjonowanie stoiska z koszulkami akcji pomocowej dla Rosjanina. Koszulki, dostępne w kilku kolorach i cenie 15 Euro za sztukę, sprzedawały się całkiem dobrze. Nie wiem teraz ile ich ostatecznie poszło ale zapewniam, że każde uzyskane za nie Euro przelejemy na konto Witalija Biełousowa.

Dodajmy, że podczas przedmeczowej prezentacji cała drużyna i trener Nikołaj Kokin zaprezentowali się w białych koszulkach z wizerunkiem kontuzjowanego zawodnika. Tym gestem i kolejną udaną inicjatywą Łotysze po raz kolejny podkreślili, że mają wielkie serca. Uważamy, że za ich przykładem powinni pójść inni.

ZOBACZ WIDEO Wanda - Orzeł: świetny start Walaska i riposta gości (Źródło: TVP)Kup bilet na wielki finał Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL