Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krystian RempałaWP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Na zdjęciu: Krystian Rempała

Tragiczne wieści ze szpitala. Krystian Rempała nie żyje

 Redakcja
Redakcja
Tragiczne wieści napłynęły ze szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. Mimo kilkudniowej walki lekarzom nie udało się uratować życia Krystiana Rempały. Zmarł w wieku 18 lat.

U Krystiana Rempały stwierdzono obrzęk oraz krwiaka mózgu. Po tym jak w niedzielę nieprzytomny trafił do szpitala, momentalnie został przetransportowany na blok operacyjny. Stan 18-latka był krytyczny. Po operacji został przeniesiony na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej. Do szpitala ściągnięto z Bydgoszczy prof. Jana Talara, znanego specjalistę od wybudzania ze śpiączek.

Przypomnijmy, że do zderzenia doszło na wejściu w pierwszy łuk drugiego wyścigu meczu pomiędzy ROW-em Rybnik i Unią Tarnów. Siła uderzenia była tak duża, że zawodnikowi Unii Tarnów spadł kask z głowy, bez żadnej ochrony uderzył nią o tor i stracił przytomność. Po wypadku mecz został zakończony, a kibice głośno skandowali imię i nazwisko żużlowca. Lekarze przez kilka dni walczyli o życie 18-latka.

Krystian Rempała urodził się 1 kwietnia 1998 roku. Pochodził z bardzo żużlowej rodziny. Sport ten uprawiał jego ojciec Jacek, a także wujkowie: Tomasz, Grzegorz i Marcin. On również postanowił swoją przyszłość związać z czarnym sportem. Licencję zdał w barwach rzeszowskiej Stali i klub ten reprezentował do 2015.

Przed obecnym sezonem związał się z Unią Tarnów. Wystąpił w czterech meczach, w których wraz z bonusami zdobył 21 punktów. Wraz z reprezentacją Polski zdobył Drużynowe Mistrzostwo Europy Juniorów. Był jednym z najzdolniejszych polskich młodzieżowców.

Cześć Jego Pamięci!

na Facebooku.

Komentarze (573):

Wszystkie komentarze (573)

Komentarze (573)

×
    Wszystkie komentarze (573)
    PRZEJDŹ NA WP.PL