Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krystian Rempała WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Krystian Rempała

Będzie śledztwo w sprawie śmierci Krystiana Rempały

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Prokuratura Okręgowa w Rybniku będzie prowadzić śledztwo w sprawie śmierci juniora tarnowskiej Unii - Krystiana Rempały. Sprawdzone zostaną wszystkie okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

- Śledztwo będzie prowadzone w stronę nieumyślnego spowodowania śmierci - powiedział RMF FM szef Prokuratury Rejonowej w Rybniku, Tadeusz Żymełka. Prokuratura przeprowadziła już oględziny miejsca zdarzenia.

W najbliższym czasie zbadany zostanie również kask, który spadł Krystianowi Rempale w chwili wypadku. Ponadto przeprowadzona zostanie sekcja zwłok żużlowca. Śledztwo będzie wszczęte z urzędu i prowadzone w stronę nieumyślnego spowodowania śmierci. 

Przypomnijmy, że do tragicznej w skutkach kolizji doszło 22 maja podczas meczu pomiędzy ROW-em Rybnik a Unią Tarnów. Na pierwszym łuku drugiego biegu Rempała z potężnym impetem został uderzony przez motocykl. Zawodnikowi "Jaskółek" spadł kask, a następnie uderzył on głową w tor.

Rempała po tej feralnej kolizji był nieprzytomny, a w szpitalu była prowadzona walka o jego życie. Niestety, bez pozytywnego rezultatu. W minioną sobotę 18-letni zawodnik zmarł.

TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (105):

 • PRZEM 312 Zgłoś
  Nadal nie wierze że to się stało jak mogło dojść do takiej tragedii spoczywaj w spokoju na zawsze w sercach naszych KRYSTIAN REMPAŁA
  • PRZEM 312 Zgłoś
   A mnie jeszcze zastanawia czy ręka Woryny była na tyle sprawna żeby mógł brać udział w tych zawodach ktoś go badał w tym kierunku
   • tiruriru Zgłoś
    Nie znałam Krystiana osobiście, w sumie nawet mało co interesowałam się jego karierą, junior jak wielu. A teraz nie potrafię się pozbierać po jego śmierci. Wystarczy, że wyświetli
    Czytaj całość
    mi się coś na facebooku związane z Krystianem, od razu łzy lecą mi ciurkiem. Strasznie to przeżywam. Przeczytałam już mnóstwo artykuł od czasu wypadku Krystiana i teraz żałuję, że wcześniej nie zainteresowałam się tym żużlowcem. Jeden z niewielu, który nie robił wokół siebie szumu, cichy, spokojny, miły, po prostu dobry chłopak, dla którego żużel to była ogromna pasja. Będzie go strasznie brakowało w tym, jakże przesiąkniętym już głównie pieniądzem sportem. PS. Gdyby ktoś z was był na pogrzebie Krystiana, proszę o zapalenie lampki od Lwów z Częstochowy.
    Wszystkie komentarze (105)

    Komentarze (105)

    ×
     Wszystkie komentarze (105)
     PRZEJDŹ NA WP.PL