Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Andriej KudriaszowWP SportoweFakty / Michał Szmyd / Andriej Kudriaszow

Władysław Gollob zaskoczył. Zaproponował żeby KSM Krosno... przygotowało tor w Bydgoszczy

Wojciech Ogonowski
Wojciech Ogonowski
W niedzielnym meczu 10. kolejki Nice Polskiej Ligi Żużlowej Polonia Bydgoszcz ma zmierzyć się na swoim torze z KSM Krosno. Bydgoszczanie zaproponowali rywalom nietypowe rozwiązanie.

Prezes bydgoskiego klubu wystosował list do swojego odpowiednika z Krosna - Janusza Steligi - z propozycją przygotowania toru na niedzielne zawody przez... przedstawiciela gości.

Przypomnijmy, że w trakcie ostatniego spotkania bydgoszczan na własnym torze powstawały wątpliwości ze strony trenera Renault Zdunek Wybrzeża Gdańska - Grzegorza Dzikowskiego, co do regulaminowego przygotowania nawierzchni.

Stanowisko KSM Krosno w tej sprawie powinno być znane w środę.

Pełna treść listu przesłanego do prezesa KSM Krosno, a także Polskiego Związku Motorowego, przewodniczącego Głównej Komisji Sportu Żużlowego i Speedway Ekstraligi.

Szanowny Panie Prezesie

Wobec nieszczęścia jakie dotknęło całą rodzinę żużlową i sportową w Polsce, składamy wyrazy szczerego współczucia Rodzinie Rempałów, solidaryzując się z ich bólem po stracie bliskiej osoby.

Życie jednak stanęło w miejscu, w najbliższy weekend gościmy Wasz zespół na meczu I ligi w Bydgoszczy. Aby powstrzymać wszelkie spekulacje na temat właściwego lub niewłaściwego przygotowania toru, biorąc pod uwagę bezpieczeństwo wszystkich zawodników w tej rozgrywce proponuję:

ZOBACZ WIDEO Marek Cieślak podziwia Jarosława Hampela: to olbrzymie cierpienie i walka

Proszę przysłać do bydgoskiej Polonii swojego przedstawiciela, np. trenera, toromistrza lub inną osobę, która będzie w Waszym imieniu nadzorowała przygotowanie toru do meczu. ŻKS Polonia w dniu 3 VI 2016 prowadzi trening przedmeczowy od godz.15-17. Od godziny 18:00 w piątek tor bydgoski wraz ze służbą techniczną i sprzętem Polonia Bydgoszcz oddaje do Waszej wyłącznej dyspozycji w celu należytego przygotowania toru do zawodów w dniu 5 VI 2016. W ten prosty sposób unikniemy wszelakich dywagacji o "pułapach, ścieżkach" i innych oszustwach w przygotowaniu toru.

Rola "komisarzy toru" jak pokazuje życie, zupełnie się nie sprawdza. Problem wypadków na torach coraz bardziej tragicznych ma rozległe podłoże. Preparowane tory są oczywiście jedną z przyczyn. Powodów jest znacznie więcej, i tak:
1) pogoń za wygraną za wszelką cenę,
2) angażowanie drogich i brutalnie jeżdżących zawodników,
3) zanik idei sportowej rywalizacji
4) wykręcanie maksymalnej mocy z silników kosztem bezpiecznej charakterystyki,
5) wąski zakres elastyczności oraz zły przebieg momentu obrotowego i skargi zawodników na złe tłumiki,
6) histeria w przygotowaniu sprzętu przez tzw. tunerów, a co z tym związane ogromne koszty utrzymania sprzętu, co rozciąga się również na juniorów ledwo jeżdżących.

Ważnych przyczyn jest dużo więcej. Środowisko sportu żużlowego musi sobie z tymi problemami niezwłocznie poradzić. Przestrzegam przed ujawniającą się tendencją "sądu nad czarownicami". Nie można "inkwizycją" zastępować konieczności rzetelnej naprawy sytuacji.

Waszego przedstawiciela zapraszamy od 3 VI 2016 na koszt ŻKS Polonia Bydgoszcz SA, licząc, że taka inicjatywa uspokoi sytuację związaną z przygotowaniem toru.
Licząc na zrozumienie oczekuję na pozytywną decyzję realizacji w/w zaproszenia.

Z wyrazami szacunku
Władysław Gollob

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

na Facebooku.

Komentarze (41):

 • Atomic Zgłoś
  Raczej chyba nie skorzystamy, ale brawa dla W.Golloba za tą nietypową propozycję. Inna sprawa, że przeginają już wszyscy z tymi torami. Jak wypadnie parę dziur czy utworzy się kilka
  Czytaj całość
  kolein to nie ma co już robić od razu sensacji i płakać nad tym faktem tylko jechać. I nie ma znaczenia czy tor jest w Bydgoszczy, Krośnie czy jeszcze gdzie indziej...
  • smok Zgłoś
   Pan Władek znowu dał czadu... Żeby tylko Poloniści się nie zdziwili.
   • mentikk Zgłoś
    Mam wrażenie, że co by Władek nie zrobił to zawsze znajdzie się na to argument, żeby po nim cisnąć. Wiadomo, że to bardziej zagrywka była nie tylko marketingowa, ale i strategiczna. W
    Czytaj całość
    tej sytuacji wyczyścił sobie spekulacje do pomeczowych narzekań, że z torem może coś nie teges. Poza tym to nasz główny rywal w walce o utrzymanie. Poza tym jakby nie było - wyciągnął rękę do rywala w momencie kiedy temat torów jest w TOP3 tematów żużlowych wynikających z wypadku Krystiana. Czasami zamiast szukać we wszystkim dziury może lepiej się zamknąć i zatrzymać swoje teorie i domysły dla siebie?
    Wszystkie komentarze (41)

    Komentarze (41)

    ×
     Wszystkie komentarze (41)
     PRZEJDŹ NA WP.PL