Najnowsze Wyniki/Kalendarz
LongtrackMateriały prasowe / Jesper Veldhuizen / Longtrack

Romano Hummel wygrał rundę kwalifikacyjną mistrzostw świata na długim torze

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Najmłodszy uczestnik kwalifikacji, siedemnastoletni żużlowiec z Holandii pogodził wszystkich faworytów wygrywając wyścig finałowy.

W sobotni wieczór, na 506-metrowym torze w Saint Macaire rozegrano pierwszy turniej kwalifikacyjny Indywidualnych Mistrzostw Świata cyklu Grand Prix 2017 na długim torze.

W zawodach zwyciężył siedemnastoletni Holender Romano Hummel, który w wyścigu finałowym pokonał prowadzącego przez cały turniej Francuza Mathieu Tresarrieu. Na najniższym stopniu podium stanął Fin Jesse Mustonen.

Awans do turnieju Challenge uzyskała czołowa siódemka.

Wyniki:
1. Romano Hummel (Holandia) - 26 (3,3,4,4,4,4,4)
2. Mathieu Tresarrieu (Francja) - 26 (4,4,4,4,4,3,3)
3. Jesse Mustonen (Finlandia) - 21 (2,4,3,3,3,4,2)
4. James Wright (Wielka Brytania) - 19 (4,4,3,2,3,2,1)
5. Stephane Tresarrieu (Francja) - 17 (3,3,3,3,2,3,0)
6. Josef Franc (Czechy) - 15 (4,3,4,3,u,1)
7. Hynek Stichauer (Czechy) - 13 (2,2,2,1,4,2)
---
8. Theo di Palma (Francja) - 12 (3,2,1,4,1,1)
9. Gaetan Stella (Francja) - 7 (1,2,2,1,1,0)
10. Alessandro Milanese (Włochy) - 7 (2,1,2,1,1,0)
11. Rodney McDonald (Australia) - 6 (0,1,1,2,2)
12. David Pfeffer (Niemcy) - 6 (1,u,d,2,3)
13. Lars Zandvliet (Holandia) - 2 (w,0,0,0,2)
14. Jens Benneker (Niemcy) - 2 (1,0,1,0,0)
15. Jeremy Coste Lescoul (Francja) - 1 (0,1,0,0,0)
16. Anthony Chauffour (Francja) - 0 (u,-,-,-,-)

Bieg po biegu:
1. Wright, S.Tresarrieu, Mustonen, Pfeffer, McDonald
2. M.Tresarrieu, Hummel, Milanese, Stella, Lescoul, Zandvliet (f/w)
3. Franc, di Palma, Stichauer, Benneker, Chauffour (u)
4. Mustonen, S.Tresarrieu, di Palma, Milanese, Zandvliet
5. Wright, Hummel, Stella, Lescoul, Pfeffer (u)
6. M.Tresarrieu, Franc, Stichauer, McDonald, Benneker
7. Franc, Mustonen, Stella, Benneker, Pfeffer (d)
8. Hummel, S.Tresarrieu, Stichauer, McDonald, Zandvliet
9. M.Tresarrieu, Wright, Milanese, di Palma, Lescoul
10. Hummel, Mustonen, Wright, Stichauer, Benneker
11. M.Tresarrieu, S.Tresarrieu, McDonald, Stella, Lescoul
12. di Palma, Franc, Pfeffer, Milanese, Zandvliet
13. M.Tresarrieu, Mustonen, McDonald, Milanese, Benneker
14. Hummel, Wright, S.Tresarrieu, di Palma, Franc (u)
15. Stichauer, Pfeffer, Zandvliet, Stella, Lescoul

Półfinał 1: Mustonen, M.Tresarrieu, Stichauer, Franc, Milanese
Półfinał 2: Hummel, S.Tresarrieu, Wright, di Palma, Stella

Finał: Hummel, M.Tresarrieu, Mustonen, Wright, S.Tresarrieu

Zawody sędziował Piotr Lis (Polska).

Drugi turniej kwalifikacyjny, z udziałem reprezentującego Polskę Mariusza Fierleja rozegrany zostanie w niedzielne popołudnie w Bielefeld.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Kaczor pewny występu w Rio (Źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (1):

  • yes Zgłoś
    W niedzielę, w innej rundzie ma jechać Fierlej http://sportowefakty.wp.pl/zuzel/604492/mariusz-fierlej-w-kwalifikacjach-do-im-swiata-na-dlugim-torze-listy-startowe

    Komentarze (1)

    PRZEJDŹ NA WP.PL