Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala

Wykluczenie Klindta w Rzeszowie. Czy sędzia miał rację?

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Sędzia spotkania pomiędzy Stalą Rzeszów a Eko-Dir Włókniarzem Częstochowa wykluczył z 14 wyścigu Nicolaia Klindta, który w jego ocenie spowodował upadek Macieja Kuciapy. Czy arbiter miał rację?

Maciej Kuciapa upadł na tor na pierwszym łuku wyścigu 14 po kontakcie z Nicolaiem Klindtem. Duńczyk został wykluczony z powtórki. Zawodnik gości próbował jeszcze przekonać sędziego do zmiany decyzji, ale rozmowa telefoniczna z arbitrem głównym niewiele dała. Cała sytuacja wzbudziła sporo kontrowersji. Na portalach społecznościowych pojawiło się wiele opinii kibiców, że sędzia Grzegorz Sokołowski popełnił błąd.

Jego decyzji broni jednak Leszek Demski, który na co dzień ocenia pracę arbitrów. - Nie ma żadnych dyskusji. Klindta należało wykluczyć z tego biegu. W tym przypadku nie ma znaczenia, że wszystko wydarzyło się na pierwszym łuku. Zawodnik wchodząc w łuk spojrzał w prawo, zobaczył rywala w niebieskim kasku i zaczął poszerzać tor jazdy. W mojej ocenie jego działanie było celowe. O błędzie sędziego nie ma mowy. Jeśli chcemy dbać o bezpieczeństwo, to taką jazdę należy piętnować - powiedział w rozmowie z portalem WP SportoweFakty Leszek Demski.

W powtórce, bez wykluczonego Klindta, lepsi okazali się rzeszowianie, którzy wygrali ten bieg podwójnie. Całe spotkanie zakończyło się ich zwycięstwem 50:40.

ZOBACZ WIDEO Jacek Gajewski krytycznie o Ekstralidze. "Żałobę nosi się w sercu"

na Facebooku.

Komentarze (7):

 • jorzin Zgłoś
  Leszka Demskiego i Grodskiego to powinni już dawno wykluczyć z sędziowaniaPan Leszek jest jak orzecznik Zus emerytury po śmierci .Pracuj do końca a ja będę żył tak jak zasługuję !
  • ZPF Zgłoś
   Sędzia posłuchał co ma do powiedzenia Darżynkiewicz i podjął decyzję.
   • LEOnidaS Zgłoś
    W 14. Klindt był z przodu i to on w myśl przepisów dyktował warunki !To że chciał iść do odsypanego żeby lepiej wyjść z pierwszego łuku, nawet pomimo startu z pierwszego pola, to
    Czytaj całość
    miał takie prawo, bo wygral start zdecydowanie.To że Kuciapa z 4 pola widząc, że tym manewrem Klindt może obronić pierwsze miejsce i potem może być ciężko go wyprzedzić, to też postanowił się założyć na niego, ścinając do krawężnika - jednakże cały czas był prawie o długość motocykla za Klindtem. Dlatego uwazam, że decyzja o wykluczeniu była błędna, bo kontakt jeśli był (?), to minimalny i na taki kontakt liczył Kuciapa, bo to było jasne i oczywiste, że po wylamaniu motocykli w łuku, zawsze tylne koło idzie szerzej i na to liczył oraz na to, że mecz jest w Rzeszowie i rezultat był na styku...więc sędzia będzie pod presją i może taka decyzję podjąć, jaką później podjął !Uważam, że był to błąd sędziowski i że powtórka powinna nastapic w czteroosobowym składzie !A to, że Klindt spojrzał przed wejściem w łuk w swoje prawo, to nikt mu tego zabronić nie może, wszak są to zawody drużynowe i patrzył gdzie jest jego partner i przeciwnicy ! I tyle w temacie ! Nie insynuawalbym jak to niektórzy mowia/pisza, że zrobił to celowo, bo chciał Kuciape wcisnąć w bandę !Po prostu - incydent wyścigowy, jednakże Klindt był pierwszy w łuku i to on dyktował warunki ! Dobrze, że nikomu nic się nie stało !Nie zmienia to faktu, że znowu w decydującej fazie meczu Nasi - Włókniarz - znowu zawodzi i to głównie liderzy maja takie wpadki !THJ ja bym na razie podziękował, odstawił od składu na min. 2-3 kolejki, może wróciła by mu ambicja i zdolności do zdobywania punktów, bo na pewno papiery na jazdę to on ma !Inna sprawa to, czy błędem nie było brak w składzie chociażby Artura Czai, który ten tor poznał w zeszłym sezonie jeżdżąc w Stali ? Ale teraz to tylko pozostało gdybanie !Nie ma co narzekać, tylko wziąć się solidnie do roboty ! Trenować, trenować i jeszcze raz trenować ! Nie tylko starty, ale także taktykę jazdy ! Trzeba obserwować innych, którym to wychodzi, jak i w których miejscach to robią !Szanse jeszcze są, niewielkie ale zawsze ! Myślę o pierwszej dwójce !Trzeba teraz już z głową i bez marginesu błędu, wygrywać pozostałe mecze jak najwyższą liczba punktów, starając się w każdym meczu teraz także o zdobycie bonusa ! I to nie tylko wysoko w domu, ale także o zwycięstwo na wyjazdach i obrona wyniku z własnego toru !Trudne, ale możliwe ;-)
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL