Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Pawlicki WP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Piotr Pawlicki

Dwie twarze Piotra Pawlickiego. Dlaczego gubi się w Grand Prix?

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Piotr Pawlicki rozpoczął sobotnią rundę Grand Prix od trzech zer, a w dwóch ostatnich wyścigach zdobył pięć punktów. - Widać, że ten chłopak za bardzo chce. Sam nakłada na siebie presję - mówi Rufin Sokołowski.

Ostatnie mecze ligowe pokazały, że Piotr Pawlicki problemy sprzętowe ma już za sobą. Zawodnik i jego współpracownicy oczekiwali, że przełoży się to także na rywalizację w Speedway Grand Prix. Sobotnia runda nie ułożyła się jednak udanie. W trzech pierwszych wyścigach wychowanek Fogo Unii Leszno nie zdobył punktów. Przełamał się dopiero w drugiej fazie zawodów. Zdobył łącznie pięć "oczek", ale było już za późno, by mógł myśleć o walce o półfinał.

Rufin Sokołowski zauważa, że innego zawodnika oglądamy w lidze, a innego, gdy przychodzi mu rywalizować w Grand Prix. - Widzę u niego duży pokład nerwowy, a także brak rutyny. Nie wiem jak jest w jego przypadku, ale są zawodnicy, którzy nie śpią dzień przed zawodami. Widać, że gdy przychodzi do rywalizacji w Grand Prix, ten chłopak za bardzo chce. To przekłada się też na to, że czasem może za bardzo kombinować ze sprzętem. Sam jednak nakłada na siebie tę presję. W Grand Prix nie ma przecież prezesów i trenerów, którzy by na niego naciskali - ocenia Rufin Sokołowski.

Nie można jednak powiedzieć, że Grand Prix to dla Pawlickiego za wysokie progi. Z czołowymi zawodnikami tego cyklu radzi sobie na co dzień w lidze. Budująca była poza tym jego postawa w drugiej części sobotnich zawodów. - Ma potencjał, skoro w jednym biegu wygrał, a w innym przyjechał na drugiej pozycji. Udało mu się zdobyć te punkty w dalszej części zawodów, gdy te się na dobre rozkręciły. Nie miał już wówczas szans na półfinał i te nerwy działały u niego inaczej. To by potwierdzało tezę, że słaba postawa na początku zawodów to głównie kwestia psychiki - dodaje były prezes Unii Leszno.

Obecnie z dorobkiem siedemnastu punktów Piotr Pawlicki zajmuje odległe, czternaste miejsce w cyklu Grand Prix. - Nie należy się dziwić, gdy będą zdarzały mu się dalsze wahania formy. To charakterystyczne dla młodych zawodników, a Piotrek rozpoczyna przecież teraz wiek seniora. Nic nie jest jednak jeszcze stracone. Do końca cyklu pozostało sporo rund i uważam, że Piotrek powinien skupić się na tym, by utrzymać się w czołowej ósemce. Jest w stanie to zrealizować, a nawet stanąć w jednych zawodach na podium. Ważne, by potrafił zachować chłodną głowę - kwituje Sokołowski.

ZOBACZ WIDEO Sparodiował Loewa i wysyła Piszczka na badania antydopingoweTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Piotr Pawlicki zakończy sezon w pierwszej ósemce cyklu SGP?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL