Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Robert Lambert i Krystian PieszczekWP SportoweFakty / Jarek Pabijan / Robert Lambert i Krystian Pieszczek

Pieszczek zneutralizuje parę ROWu? Zdaniem Sławomira Kryjoma to będzie kluczowe

Damian Gapiński
Damian Gapiński
W niedzielę rozegrane zostaną zaległe spotkania w PGE Ekstralidze i Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Ich wyniki wytypował Sławomir Kryjom.

PGE Ekstraliga

ROW Rybnik - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

Myślę, że Falubaz jest obecnie bardzo silną drużyną. Wcześniej dużo mówiło się o dobrej postawie Patryka Dudka i Piotra Protasiewicza, ale trzeba sobie powiedzieć szczerze, że dołączyli do nich Jason Doyle i Andriej Karpow. Ważne punkty dorzuca również Krystian Pieszczek. To bardzo silna ekipa, aczkolwiek gdyby obecny był w drużynie z Rybnika Grigorij Łaguta, to postawiłbym na gospodarzy. Duże znaczenie będzie miała postawa liderów. To co jest na co dzień atutem rybniczan, czyli dobra para juniorów, może zostać zneutralizowane przez Krystiana Pieszczka. Widać, że Falubaz jest rozpędzony. Pojechał bardzo dobry mecz w Tarnowie i uważam, że będzie dzisiaj kontynuował swoją passę. Typuję wynik: 42:48.

Nice Polska Liga Żużlowa

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa - Orzeł Łódź

Częstochowianie najgorszy okres mają za sobą. Teraz może być już tylko lepiej. Dotychczasowe wyniki spotkań pokazują, że obie drużyny mogą spotkać się w finale Nice PLŻ. Skład drużyny Włókniarza został ustabilizowany. Atutem gospodarzy powinna być para juniorów, która jest lepsza od zawodników Orła. Łodzianie swój skład opierają na piątce seniorów, którzy jadą kapitalny sezon. Andersen, Miśkowiak i Gapiński potrafią wygrywać z każdym i na każdym torze. Chyba nikt przed rozpoczęciem rozgrywek nie spodziewał się, że Orzeł będzie tak silny. Włókniarz słabo rozpoczął sezon, ale obecnie jedzie już na miarę swoich możliwości. Kluczowa moim zdaniem będzie postawa juniorów. Włókniarz ma ich lepszych. Dodatkowym plusem gospodarzy będzie ich tor i to dlatego stawiam na Częstochowę. Typuję wynik: 48:42.

ZOBACZ WIDEO Piękny gest organizatorów TdP. Rower dla papieża Franciszka (źródło: TVP)Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL