WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz

Elitserien: Zengota w miejsce Protasiewicza na ważny mecz

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
W 11. kolejce szwedzkiej Elitserien najistotniejsze będzie spotkanie w Kumli, gdzie Indianerna podejmie Masarnę Avesta. Może ono zadecydować o kształcie fazy play-off. Gospodarze sięgają po Grzegorza Zengotę.

Masarna Avesta i Indianerna Kumla sąsiadują ze sobą w tabeli, zajmując odpowiednio 3. i 4. miejsce. Mają po 14 punktów. Wyżej sklasyfikowany jest beniaminek (Masarna), bo legitymuje się lepszym bilansem małych "oczek". Zważywszy na to, że piąta Dackarna Malilla posiada na swoim koncie tylko 2 duże punkty mniej od ekip z Kumli i Avesty, ich bezpośrednie starcie będzie mieć niebagatelny wpływ na kształt tegorocznej fazy play-off w Elitserien.

Po nieznacznej porażce tydzień temu w Gislaved (44:46), kierownictwo Indianerny zdecydowało się na zmiany w składzie. Tym razem nie znaleźli się w nim Piotr Protasiewicz oraz Adrian Cyfer. Powołano za to Grzegorza Zengotę i Maksima Bogdanowa. Taki ruch może być podyktowany tym, że "PePe" zawiódł w ostatnim meczu oczekiwania zdobywając jedynie 3 punkty i bonus. Lepiej wypadł Cyfer, który zgromadził 4 "oczka" i 2 bonusy, ale wiadomo, że w Szwecji meczowe zestawienie determinuje limit średniej.

W składzie rywali Indian nie doszło natomiast do zmian w porównaniu z zeszłym tygodniem, mimo że Masarna przegrała 44:46 w Malilli. Tym samym znów w drużynie z Avesty wystartuje trójka Polaków: Przemysław Pawlicki, Krzysztof Kasprzak i Adrian Miedziński.

Z perspektywy Dackarny ważny mecz odbędzie się też w Eskilstunie. Będąca czerwoną latarnią ligi Smederna zmierzy się właśnie z zespołem Gwiazd i nie będzie faworytem tej konfrontacji. Dackarna ma wystarczającą motywację, by odnieść przekonywujące zwycięstwo na terenie Kowali, bowiem już po tej kolejce spotkań może wskoczyć do pierwszej czwórki. Patryk Dudek i spółka mają o zatem o co walczyć.

ZOBACZ WIDEO Przez Bydgoszcz do Rio. Ruszają MŚ juniorów (źródło TVP)

W pozostałych dwóch meczach lider tabeli, Rospiggarna Hallstavik, zmierzy się na własnym torze z Lejonen Gislaved, natomiast Elit Vetlanda podejmie Piraternę Motala. Początek spotkań o 19:00. Nasz serwis przeprowadzi z nich relacje tekstowe na żywo.

Awizowane składy:

Indianerna Kumla - Masarna Avesta 

Indianerna: Antonio Lindbaeck, Fredrik Lindgren, Grzegorz Zengota, Mirosław Jabłoński, Niels Kristian Iversen, Maksim Bogdanow, Joel Andersson

Masarna: Przemysław Pawlicki, Robert Lambert, Krzysztof Kasprzak, Linus Sundstroem, Adrian Miedziński, Ludvig Lindgren, Kim Nilsson

Wynik 1. meczu: 56:34 dla Masarny

Smederna Eskilstuna - Dackarna Malilla 

Smederna: Matej Zagar, Andrzej Lebiediew, Paweł Przedpełski, Magnus Zetterstroem, Mikkel Michelsen, Linus Ekloef, Daniel Davidsson

Dackarna: Maciej Janowski, Mikael Max, Patryk Dudek, Rune Holta, Peter Ljung, Magnus Karlsson, Kacper Gomólski

Wynik 1. meczu: 51:39 dla Dackarny

Rospiggarna Hallstavik - Lejonen Gislaved 

Rospiggarna: Jason Doyle, Max Fricke, Andreas Jonsson, Timo Lahti, Martin Vaculik, Jacob Thorssell, John Lindman

Lejonen: Hans Andersen, Peter Karlsson, Chris Holder, Pontus Aspgren, Sam Masteres, Joel Kling, Mathias Thoernblom

Wynik 1. meczu: 50:40 dla Lejonen

Elit Vetlanda - Piraterna Motala 

Elit: Bartosz Zmarzlik, Tobiasz Musielak, Artiom Łaguta, Ricky Kling, Tai Woffinden, Tomas H. Jonasson, Filip Hjelmland

Piraterna: Piotr Pawlicki, Jonas Davidsson, Greg Hancock, Fredrik Engman, Peter Kildemand (ZZ), Victor Palovaara, Robert Miśkowiak

Wynik 1. meczu: 46:44 dla Piraterny

TabelaTerminarz

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL