Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Bartosz Smektała WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Bartosz Smektała

Liga Juniorów: Fogo Unia zwyciężyła w Gorzowie

Dawid Lis
Dawid Lis
W czwartek w Gorzowie Wielkopolskim odbyła się kolejna runda Ligi Juniorów. Najlepsi na "Jancarzu" okazali się młodzieżowcy Fogo Unii Leszno.

Faworytami zawodów byli młodzieżowcy Fogo Unii Leszno. Do tego grona zaliczani byli także juniorzy Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra oraz gospodarze, a więc Stal Gorzów.

I ci, na których stawiano, nie zawodzili. Bardzo równo i skutecznie prezentowali się leszczynianie, którzy po czterech seriach mieli komplet 20 punktów. Pojedyncze wpadki notowali natomiast pozostali faworyci. W ekipie z Zielonej Góry upadek zanotował Mateusz Burzyński, wśród gorzowian natomiast Hubert Czerniawski.

Oprócz wspomnianych drużyn dobrze na "Jancarzu" prezentowali się także Marcin Nowak oraz Patryk Rolnicki. Junior tarnowian w pierwszym swoim starcie dojechał trzeci, a później kolejne biegi wygrywał.

Ostatecznie juniorzy z Leszna nie zakończyli zawodów z kompletem punktów. To jedno "oczko" zabrał im Rafał Karczmarz, a dzięki jego wygranej Stal wywalczyła drugie miejsce.

Z kompletem punktów zawody zakończyli Bartosz Smektała oraz Nowak. Ci dwaj zawodnicy przyjeżdżali tylko za kolegami z drużyny.

Wyniki:

I.Fogo Unia Leszno - 28:
16. Bartosz Smektała - 10+2 (2*,3,2*,3)
17. Daniel Kaczmarek - 8+3 (3,2*,2*,1*)
18. Dominik Kubera - 10+1 (3,3,2*,2)
27. Szymon Szlauderbach - ns

II.Stal Gorzów - 21:
10. Rafał Karczmarz - 10+1 (1*,3,3,3)
11. Hubert Czerniawski - 4+1 (2,w,2*,u)
12. Alan Szczotka - 7 (1,3,3,0)
25. Adrian Cyfer - ns

III-IV.Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - 18:
1. Arkadiusz Potoniec - 7+1 (3,-,2*,2)
2. Mateusz Burzyński - 3 (u,-,2,1)
3. Alex Zgardziński - 6 (2,3,1,-)
22. Sebastian Niedźwiedź - 2+1 (1,0,1*)

III-IV. MRGARDEN GKM Grudziądz - 18:
7. Marcin Nowak - 11+1 (3,3,3,2*)
8. Mike Trzensiok - 4 (0,1,d,3)
9. Mateusz Danielewicz - 3 (1,0,1,1)

V.Get Well Toruń - 14:
4. Marcin Kościelski - 6+1 (1,2,2,1*)
5. Marcin Turowski - 4 (2,2,0,d)
6. Igor Kopeć-Sobczyński - 4 (0,1,1,2)

VI-VII.Unia Tarnów - 13:
13. Arkadiusz Madej - 3 (0,2,0,1)
14. Patryk Rolnicki - 10 (1,3,3,3)
15. Kacper Konieczny - 0 (0,0,0,0)

VI-VII.ROW Rybnik - 13:
19. Robert Chmiel - 9 (3,1,2,3)
20. Kamil Wieczorek - 4 (0,2,1,1)
21. Marcel Studziński (gość)* - 1 (w,1,d,-)

* Punkty Studzińskiego nie liczyły się do dorobku ROW-u Rybnik.

Bieg po biegu:
1. (63,48) Potoniec, Turowski, Kościelski, Burzyński (u)
2. (62,49) Nowak, Czerniawski, Karczmarz, Trzensiok
3. (62,62) Kaczmarek, Smektała, Rolnicki, Madej
4. (62,21) Chmiel, Zgardziński, Niedźwiedź, Wieczorek
5. (63,09) Nowak, Kościelski, Danielewicz, Kopeć-Sobczyński
6. (62,01) Karczmarz, Madej, Szczotka, Konieczny
7. (62,68) Kubera, Kaczmarek, Chmiel, Studziński (u/w)
8. (62,57) Zgardziński, Potoniec, Trzensiok, Danielewicz
9. (62,75) Szczotka, Kościelski, Kopeć-Sobczyński, Czerniawski (u/w)
10. (63,12) Rolnicki, Wieczorek, Studziński, Konieczny
11. (62,44) Smektała, Kaczmarek, Zgardziński, Niedźwiedź
12. (63,27) Rolnicki, Turowski, Kościelski, Madej
13. (62,44) Kubera, Smektała, Danielewicz, Trzensiok (d4)
14. (63,02) Szczotka, Czerniawski, Wieczorek, Studziński (d4)
15. (63,31) Rolnicki, Burzyński, Niedźwiedź, Konieczny
16. (62,97) Smektała, Kubera, Kopeć-Sobczyński, Turowski
17. (63,04) Nowak, Chmiel, Danielewicz
18. (63,01) Karczmarz, Potoniec, Burzyński, Czerniawski (u3)
19. (63,88) Chmiel, Kopeć-Sobczyński, Wieczorek, Turowski (d4)
20. (63,05) Trzensiok, Nowak, Madej, Konieczny
21. (62,89) Karczmarz, Kubera, Kaczmarek, Szczotka

Sędzia: Michał Sasień
NCD: 62,01 sek. - Rafał Karczmarz w VI. biegu
Widzów: 300

ZOBACZ WIDEO Klaudia Maruszewska: Jeszcze to do mnie nie dociera (źródło TVP)TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • undisputed Zgłoś
  Odpowiadam tym wszystkim Hejterom co o mało sraczki nie dostali czytając mój wpis. Nie mam ochoty odpisywać każdemu bo, raz że nie mam czasu a dwa to uważam że mało tu jest ludzi
  Czytaj całość
  normalnych i doświadczonych życiowo. Nawiązuję tylko do tych gminusów i nieudaczników!! Mam w dupie to ze mnie hejtujecie czy nie, mam swoje zdanie a jak się nie podoba to zapraszam na rozmowę w 4oczy, proponuję wysłać maila kontaktowego cwaniaki zza monitora!. Nadmieniam po raz drugi dla tłuków kartoflanych, którzy myślą że sensacji szukam!!! Gówno mnie obchodzi co oni robią w życiu prywatnym, dla mnie niech nawet Metanol piją, ich rybki, ich akwarium. To że sobie człowiek wypije piwo lub dwa to chyba jest normalne i jest dla ludzi tak??? ale zrozumcie to ciemnoty pieprzone, że jeśli trener zabiera swoich zawodników na zawody to jest ich opiekunem na tą chwilę prawda? Jasne jak słońce!!! Co za tym idzie to chyba logiczne że nie wypada pozwalać i trzeba pilnować aby podopieczni nie spożywali alko. Skoro chcą uczcić zwycięstwo to niech sobie robią to w domu. Jak napisałem nikt nikomu nie broni picia alkoholu ale podopieczny jako trener tym bardziej juniorów powinien tego pilnować i samemu nie spożywać alkoholu dając im dobry przykład. Póki gówniarze są pod czyjąś opieką podczas wyjazdu na zawody i powrotu nie powinni wypić ani grama alkoholu dlaczego???? bo nie wypada!!! czy to tak ciężko pojąć??? nie muszę zazdrościć ani szukać sensacji, po prostu nie piszę że nie wolno!!! ale nie wypada trenerowi dawać taki przykład. Świętować można w domu a nie w busie tym bardziej że tam jedzie trener wraz z podopiecznymi. Co do sprzedaży alkoholu kto komu kupił to nie widziałem bo byłem na zewnątrz. Pan J niósł dwa piwka do busa a później wychodził drugi typ z tego busa pewnie mechanik bo to nie była Chilriderka poszedł do sklepu wychodząc po chwili niósł dwa piwka do busa z tyłu. A co dalej się działo mnie to nie obchodzi kto to spożywał, za koszule nie wylali. Wiadomo że sam zawodnik nie pójdzie i nie kupi sobie browara tym bardziej młody! Jak napisałem że picie alkoholu może nie jest zakazane ale jako trenerowi nie wypada w towarzystwie zawodników dając im przykład. Stąd się biorą później różne ekscesy jak z Dudkiem lub Sasha a nawet Wardem. Zawodnicy piją alkohol i każdy to wie ale to są młodzi ludzi a na świętowanie w taki sposób sposób przychodzi czas i to jeszcze z trenerem. Ktoś podał w komentarzu że Jonsson sobie kupował czy kupuje wódkę zimną w Lidlu i robił 3pkt w meczu. Facet jest prawie dwa razy pełnoletni więc sam za siebie odpowiada a tam są młodzi chłopaki którzy mają jeszcze opiekuna, któremu rodzice powierzają w opiekę! Ja bym nie był z tego zadowolony ale to każdy ma swoje zdanie na ten temat. Takie coś powinno się eliminować a nie klaskać jeszcze że bardzo dobrze się integrują. To ja już czuje co się dzieje na przed sezonowych wyjazdach .... Na koniec dla hejterków tu zgromadzonych. Będzie mieć swoje dzieci to zobaczycie co to jest odpowiedzialność, wtedy pogadamy a jeśli macie już swoje pociechy i zezwalacie na takie coś to skąd mają brać dobry przykład. Pokolenie MARMOLADOWE i nic więcej. Banda gówniarzy, smartfonowców i Pokemonów GO.
  • toronto1 Zgłoś
   Brawo młodzi torunianie,małymi kroczkami do przodu ,widać postępy!
   • bone. Zgłoś
    Super forum i super podsumowanie zawodów, a wszystko w oparciu o jeden anonimowy komentarz. Panowie zaangażujcie oskarżycieli i obrońców abyśmy w sposób rzetelny doszli do prawdy na
    Czytaj całość
    temat tej "libacji alkoholowej", a na końcu "sąd sądem ale racja musi być po naszej stronie" ( z małym przekłamaniem cytatu). Jak widać nikogo nie interesuje jak chłopacy sobie radzili - ŻENADA.
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

    ×
     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL