Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jarosław Pabijan

Kontrowersyjne decyzje Susanne Huttinger. Czy miała rację?

Damian Gapiński
Damian Gapiński
Susanne Huttinger jest pierwszą kobietą, która sędziowała zawody Drużynowego Pucharu Świata. Jak poradziła sobie w Vojens?

Obecność kobiet za pulpitem sędziowskim nie jest w żużlu nowością. Susanne Huttinger miała okazję już wcześniej prowadzić zawody międzynarodowe. W sobotę po raz pierwszy była arbitrem zawodów wysokiej rangi. Półfinał Drużynowego Pucharu Świata w duńskim Vojens na długo zapadnie w pamięci żużlowców i kibiców właśnie za jej sprawą. Sędzia z Austrii wszystkie upadki w pierwszym łuku rozstrzygała, wskazując winnego przerwania biegu. Jej decyzje wywołały sporo kontrowersji. - Wykluczenia na pierwszym łuku zawsze budzą kontrowersje. Sytuacje, które widzieliśmy w Vojens można było powtórzyć w czterech. Nie rozpatruję tego jednak w kategorii błędu. Regulamin mówi jasno, że powtórka w czterech powinna mieć miejsce, jeżeli sędzia nie może ustalić winnego. Pani sędzia zawsze ustalała winnego - tłumaczy Leszek Demski.

Susanne Huttinger swoimi decyzjami z pewnością zwróciła na siebie uwagę. Trzeba jednak przyznać, że była konsekwentna w swoim postanowieniu, o wykluczaniu zawodników w pierwszym łuku. - W kilku sytuacjach było bardzo ciasno i można było spokojnie powtórzyć bieg w pełnym składzie. Praktyka ostatnich lat w Drużynowym Pucharze Świata pokazuje, że sytuacje w pierwszym łuku zazwyczaj były powtarzane. Spotkaliśmy się z nową interpretacją. Nie rozpatrujmy tego jednak w kategorii błędu, bo sędzia konsekwentnie trzymała się przyjętej zasady wskazywania winnego - zakończył Leszek Demski.

Jedna z decyzji Austriaczki mogła się odbić na wyniku Polaków. Na trzy biegi przed końcem turnieju doszło do wykluczenia Bartosza Zmarzlika. Polska Husaria straciła przewagę nad rywalami, którą konsekwentnie budowała przez całe zawody. Na szczęście Piotr Pawlicki i Patryk Dudek stanęli w dwóch ostatnich wyścigach na wysokości zadania.

 

ZOBACZ WIDEO Polonia - Wanda: Wielkie emocje w 11. biegu (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (51):

 • bun Zgłoś
  Kontrowersyjne, to są decyzje polskich przydupasów Demskiego w ekstralipie, którzy co chwilę dopatrują się nierównych startów i wypaczają wyniki meczów.
  • leH Zgłoś
   Żużel to sport dla odważnych,ale nie znaczy to że będąc odważnym można faulować przeciwnika aby wygrać.Pani sędzia bardzo dobrze wychwytywała kombinacje zawodników w każdym
   Czytaj całość
   przypadku i tak powinni postępować wszyscy sędziowie w każdych zawodach żużlowych,byłaby większa kultura jazdy i poszanowanie rywala a tym samym mniej niepotrzebnych wypadków.
   • Zawsze My Zgłoś
    dziewczyna była konsekwentna i nie drukowała ocena bardzo dobra..cwaniacy jak upadający janoś lub brutale jak zmarzlik wykluczeni prawidłowo...i nie ma co walczyć jak matka o
    Czytaj całość
    dziecko...byli winni...już łaguta odpychał gości ręką po starcie, co tam łokcie, odpychanie, wyciąganie zapłonu trzeba jeszcze pod kask w szczękę trafić...tym co zapomnieli to jest żużel - sport motorowy, a nie sporty walki...brawo Sędzia...pozostałe wykluczenia bez dwóch zdań też słuszne jeszcze raz Gratuluję konsekwencji...
    Wszystkie komentarze (51)

    Komentarze (51)

    ×
     Wszystkie komentarze (51)
     PRZEJDŹ NA WP.PL