Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Krzysztof Cegielski z żoną Justyną Żurowską-CegielskąWP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Krzysztof Cegielski z żoną Justyną Żurowską-Cegielską

Niedzielne mecze oczami Krzysztofa Cegielskiego

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
W niedzielę odbędą się spotkania w PGE Ekstralidze oraz Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Ich wyniki wytypował Krzysztof Cegielski.

PGE Ekstraliga

ROW Rybnik - Fogo Unia Leszno

Tutaj wszystko może się wydarzyć, zwłaszcza gdy się spojrzy na to, że stawka dla obu zespołów jest bardzo duża. Rybniczanie są już pewni utrzymania i przystępują do walki o coś więcej. Leszczynianie chcąc myśleć o play-offach - a nie wyobrażają sobie, by w nich się nie znaleźć - muszą wygrać. Będzie to interesujące spotkanie. Większe atuty są po stronie leszczyńskiej, ale mecz odbędzie się w Rybniku. Według mnie gospodarze wygrają, wykorzystując rosnącą formę Holty, Woryny oraz liderów. Typuję wynik: 47:43.

Betard Sparta Wrocław - Unia Tarnów

Tarnowianie będą się w Poznaniu bronić przed wynikiem nieprzystającym do PGE Ekstraligi. Ze względu na brak Leona Madsena pozostaje w Unii niewielu zawodników, którzy mogą podjąć walkę z wrocławianami. Przewiduję bardzo wysokie zwycięstwo Betard Sparty. Typuję wynik: 59:31.

ZOBACZ WIDEO Żużlowa prognoza pogody na niedzielę

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - MRGARDEN GKM Grudziądz

Ekantor.pl Falubaz będzie kontynuował swoją dobrą passę. Wraca Łoktajew i moim zdaniem na tle Sedgmena będzie to wzmocnienie. Zwycięstwo gospodarzy nie wydaje się być trudnym zadaniem, ale zespół z Grudziądza ma swoje atuty i indywidualności, które mogą skomplikować tę wygraną. Mimo wszystko wygra bardziej kompletny skład. Typuję wynik: 52:38.

Get Well Toruń - Stal Gorzów

To może być wyrównane spotkanie. Gorzowianie to świetny zespół, ale momentami pojawia się u nich lekka niedyspozycja. Na pewno podejmą walkę o zwycięstwo. Bardziej wyrównany skład ma Get Well, szczególnie że zna ścieżki na toruńskim torze. Z tego względu gospodarze wygrają. Typuję wynik: 48:42.

Nice Polska Liga Żużlowa

KSM Krosno - Eko-Dir Włókniarz Częstochowa

Krośnianie na pewno się postawią i będą chcieli zwyciężyć. Większą siłą dysponują jednak częstochowianie i to może zadecydować o ich nieznacznym zwycięstwie. Typuję wynik: 42:48.

Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk - Orzeł Łódź

Jeśli nie wystartuje Oskar Bober, będzie to osłabienie łodzian. Czy spowoduje to, że przegrają? Nie wiem. Może być to strata, ale ciągle większe możliwości ma strona łódzka, która dysponuje większym potencjałem indywidualnym zawodników. Powoduje to, że mają silniejszy zespół. Gdańszczanie mogą to nadrobić atutem własnego toru, ale prawdopodobnym scenariuszem jest zwycięstwo gości. Typuję wynik: 43:47.

Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

na Facebooku.

Komentarze (11):

Wszystkie komentarze (11)

Komentarze (11)

    Wszystkie komentarze (11)
    PRZEJDŹ NA WP.PL