Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz

Kasprzak tłumaczy zajście z Hancockiem. "Spotkaliśmy się w złym punkcie"

Konrad Marzec
Konrad Marzec
W hicie PGE Ekstraligi Get Well Toruń pokonał ekipę Stali Gorzów 50:40. Wielkich emocji dostarczył szczególnie ostatni wyścig, kiedy to doszło do starcia pomiędzy Krzysztofem Kasprzakiem a Gregiem Hancockiem.

Już przed ostatnim biegiem niedzielnych zawodów było wiadomo, że Get Well Toruń pokona lidera PGE Ekstraligi, a bonus powędruje na konto Stali Gorzów. Mimo to, emocji nie zabrakło. Po pierwszym okrążeniu prowadził Greg Hancock, ale na pierwszym łuku drugiego został bardzo ostro zaatakowany przez Krzysztofa Kasprzaka. Amerykanin upadł na tor, a sędzia wykluczył z powtórki reprezentanta przyjezdnych. Między oboma zawodnikami doszło do ostrej wymiany zdań, a oprócz tego bardzo mocno zareagował mechanik "Grina".

- Chcę przeprosić Grega, bo przecież nie chciałem w niego uderzyć specjalnie. Chris Holder mnie bardzo mocno atakował i ja zjeżdżałem w lewo, a tam zawsze jest start przyczepniejszy. Mój motocykl chwycił luźnej nawierzchni, a Greg już zjeżdżał z górki i spotkaliśmy się w złym punkcie. Jeszcze raz przepraszam i najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Szkoda, bo mogłem śmiało dowieźć dwa punkty - komentował sytuację Kasprzak.

Ostatecznie, w powtórce Anioły zwyciężyły w stosunku 4:2 i ustaliły wynik spotkania na 50:40. Goście już przed meczem mogli być niemal pewni zdobycia punktu bonusowego, po pogromie jaki urządzili rywalowi przed własną publicznością. - Ciężko się jeździ w Toruniu. Gospodarze są u siebie bardzo dobrze spasowani i jest to specyficzny tor pod kątem, niby twardy, ale zawsze jest tam problem ze znalezieniem odpowiednich ustawień. Pierwsze dwa biegi się męczyłem, a potem mogłem już jechać z taką szybkością jak przeciwnicy i zrobić coś więcej. Rywale okazali się lepsi i gratuluję im zwycięstwa - podsumował "KK".

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": spacer po najbardziej urokliwych zakątkach metropolii (źródło TVP)Aktualne składy drużyn żużlowych:

PGE Ekstraliga -->>

Nice 1. Liga Żużlowa -->>

2. Liga Żużlowa -->>

Czy sędzia Remigiusz Substyk podjął słuszną decyzję o wykluczeniu Kasprzaka z powtórki 15. biegu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (36):

Wszystkie komentarze (36)

Komentarze (36)

    Wszystkie komentarze (36)
    PRZEJDŹ NA WP.PL