WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Nicki Pedersen

Oficjalnie: Fogo Unia jednak bez Nickiego Pedersena! (aktualizacja)

Mateusz Domański
Mateusz Domański
Nie potwierdziły się doniesienia dotyczące występu Nickiego Pedersena w meczu pomiędzy Fogo Unią Leszno a Betard Spartą Wrocław. Sztab szkoleniowy mistrzów Polski postanowił desygnować do boju Tobiasza Musielaka.

Pierwotnie informowaliśmy, że w parku maszyn nie ma motocykli Tobiasza Musielaka. Wydawało się zatem, że Nicki Pedersen zastąpi "Tofeeka". Sztab szkoleniowy Fogo Unii Leszno bardzo długo nie zabierał oficjalnego stanowiska w tej sprawie.

Mecz pomiędzy Fogo Unią Leszno a Betard Spartą Wrocław był zaplanowany na 19:00, ale ze względu na opady deszczu jego początek został przesunięty na godzinę 20:30.

Stawka spotkania jest bardzo duża. Gospodarze muszą wygrać za trzy punkty, żeby przedłużyć nadzieje na uniknięcie barażów (stanie się tak, jeśli ROW Rybnik przegra ze Stalą Gorzów), goście z kolei w przypadku triumfu wskoczą na czwarte miejsce w tabeli.

Przypomnijmy, że pierwsze starcie pomiędzy Spartanami a Bykami zakończyło się pokaźnym triumfem zespołu prowadzonego przez Piotra Barona - 58:32. Najsilniejszym ogniwem wicemistrzów Polski był wówczas Tai Woffinden, zdobywca 14 punktów. Honoru pokonanych najambitniej bronił Piotr Pawlicki, który zapisał przy swoim nazwisku dziewięć "oczek" z bonusem.

Aktualizacja (19:05):
Wcześniejsze doniesienia nie zostały potwierdzone. Ostatecznie podjęto decyzję, że w spotkaniu wystąpi Tobiasz Musielak. Protokół został podpisany, zatem Duńczyka nie ujrzymy w tym meczu.

Jak już informowaliśmy, początkowo w parku maszyn rozstawiono motocykle Nickiego Pedersena. Po dość długich rozmowach postanowiono jednak, że szansę występu otrzyma popularny "Tofeek".

ZOBACZ WIDEO Jak świat zapamięta Rio po igrzyskach? (źródło TVP)Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

Czy uważasz, że sztab szkoleniowy Fogo Unii podjął właściwą decyzję, desygnując do boju Tobiasza Musielaka?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (37):

    Pokaż więcej komentarzy (34)
    PRZEJDŹ NA WP.PL