WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Arkadiusz Siwek / Nicki Pedersen

Adam Skórnicki przedstawia swoją wersję zdarzeń

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Przed meczem Fogo Unii z Betard Spartą w Lesznie doszło do dużego zamieszania. W składzie gospodarzy pojawił się początkowo Nicki Pedersen, ale ostatecznie nie pojechał w zawodach. Menedżer Adam Skórnicki przedstawił swoją wersję całego zdarzenia.

Na kilka godzin przed meczem w Lesznie w parku maszyn pojawiły się motocykle Nickiego Pedersena. Duńczyk i jego mechanicy przygotowywali sprzęt do startu w zawodach, ale w ostatniej chwili zapadła decyzja, że "Power" nie pojedzie w tym spotkaniu. W kuluarach mówi się, że doszło do konfliktu na linii sztab szkoleniowy - zarząd. Adam Skórnicki nie chciał podobno, by Pedersen powrócił do składu. Ostatecznie Duńczyk rzeczywiście nie pojechał w zawodach.

Sam menedżer, po zakończeniu meczu, zaprzeczył jednak takiemu scenariuszowi, przedstawiając własną wersję zdarzeń. Pedersen miał pojawić się w parku maszyn, ponieważ niewiadomą był występ Emila Sajfutdinowa. - Nie byliśmy do końca pewni jak czuje się Emil. Do tego Nicki miał jeszcze do wmontowania nowy sprzęt i stąd wynikła taka sytuacja - tłumaczył Skórnicki. Dodał przy tym, że poproszenie o przyjazd szóstego seniora to w Lesznie nic nowego. - Wcześniej mieliśmy podobne sytuacje, gdy nie jechał Tobiasz Musielak czy Peter Kildemand. Byli oni wtedy również z drużyną. To takie zabezpieczenie, bo nigdy nie wiadomo w jakim stanie wrócą zawodnicy z sobotnich zawodów - dodał.

Menedżer Fogo Unii przyznał, że Pedersen miał prawo być ostateczną decyzją rozgoryczony. Duńczyka nie widziano w czasie zawodów w parku maszyn. - To zrozumiałe. Nicki jest profesjonalistą i zawsze chce jechać. Przygotowuje sprzęt i cały swój team do meczów. Nikt przecież nie lubi być odsuwanym od składu. Nie był więc z tej decyzji zadowolony - skwitował Skórnicki.

ZOBACZ WIDEO "Halo, tu Rio": stolica karnawału (źródło TVP)Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>

na Facebooku.

Komentarze (44):

    Pokaż więcej komentarzy (41)
    PRZEJDŹ NA WP.PL