Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Max FrickeWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Max Fricke

Max Fricke ostrożny w sprawie przyszłości

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Max Fricke ma za sobą bardzo udany sezon na torach PGE Ekstraligi. Na początku wydawało się, że będzie uzupełnieniem pary, tymczasem okazał się jednym z kluczowych ogniw rybnickiego zespołu.

ROW Rybnik zakończył pierwszy sezon w PGE Ekstralidze na szóstym miejscu w tabeli. Wykonał zatem swój plan minimum, czyli utrzymał się w najwyższej strefie rozgrywkowej.

Niezwykle duży wkład w ten wynik miał Max Fricke, którego śmiało można nazwać objawieniem rybnickiego zespołu. Nikt nie miał wątpliwości, że w Australijczyku drzemie olbrzymi potencjał. Mało kto jednak przypuszczał, że to on w niektórych spotkaniach będzie ciągnąć wynik swojego zespołu.

Czy Fricke pozostanie wśród Rekinów na nowy sezon? - Żeby być szczerym muszę przyznać, że nie mam jeszcze żadnych planów na nowy sezon - przekonuje młody Australijczyk. - Na wszystko trzeba spokojnie spojrzeć i poczekać - dodaje.

Jak sam jednak przyznaje, jest zadowolony z dotychczasowej współpracy i jak najbardziej widzi swoją osobę w składzie ROW-u w 2017 roku. - Wszystko tutaj było jak najbardziej pozytywnie. Tylko tak mogę to ocenić. Będę zatem szczęśliwy, jeżeli nadarzy się okazja, żeby móc tutaj wrócić w przyszłym sezonie - dodał Fricke.

ZOBACZ WIDEO Piotr Małachowski wspomina Rio: czułem się jak lew w klatce (źródło TVP)

Australijczyk sezon 2016 zakończył ze średnią biegową na poziomie 1,727 i była to trzecia średnia w rybnickim zespole. Lepsi byli tylko fenomenalny Grigorij Łaguta i Rune Holta. Co ważniejsze Fricke dość łagodnie przeszedł z torów pierwszoligowych na te ekstraligowe. W niższej klasie rozgrywkowej sezon zakończył bowiem ze średnią 1,909.

Utrzymanie Maxa Fricke w składzie z pewnością będzie jednym z priorytetów sterników ROW-u. Australijczyk może być dobrą inwestycją nie tylko w przyszły sezon, ale i kilka kolejnych ze względu na swój młody wiek.

POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy Max Fricke pozostanie w ROW-ie Rybnik na nowy sezon?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL