Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Bartosz Przybylak / Andreas Jonsson

ROW nie chce się spieszyć z kontraktami

Michał Wachowski
Michał Wachowski
MRGARDEN GKM poinformował już o przedłużeniu kontraktu z Artiomem Łagutą i zapowiada rozmowy z pozostałymi zawodnikami. Wolniejsze tempo narzuca sobie ROW Rybnik. Nowych umów w najbliższych dniach nie będzie.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Rybniczanie, podobnie jak grudziądzanie, zakończyli już rywalizację w sezonie 2016. Drużyna ROW-u spełniła swój przedsezonowy cel i utrzymała się w PGE Ekstralidze, zajmując szóstą lokatę w tabeli. Klub może już zacząć myśleć o budowie składu na kolejny rok.

- Oczywiście jest to temat, który nas zajmuje, ale w wychodzimy z założenia, że lepiej chwalić się faktami. Publicznie o negocjacjach rozmawiać nie chcemy. Nie powiem w tym momencie, czy planujemy w zespole większe czy mniejsze zmiany. Zakończony właśnie sezon oceniam jednak bardzo pozytywnie. Wszystkim naszym zawodnikom należą się słowa uznania - podkreśla prezes Krzysztof Mrozek.

Nie należy się spodziewać, by rybniczanie poszli w ślady MRGARDEN GKM-u Grudziądz i już na dniach podpisali nowego kontrakty z dotychczasowymi zawodnikami. - Nie skończył się jeszcze sierpień i nie ma potrzeby się spieszyć. Wiele wskazuje na to, że po sezonie wejdzie nowy wzór kontraktów. Nie wiadomo poza tym dokładnie jakie będą uregulowania finansowe. Oceniam, że ogłaszanie nowych umów już teraz jest zagraniem medialnym - dodaje prezes ROW-u.

Wiadomo, że pierwszeństwo przy rozmowach będą mieli dotychczasowi zawodnicy. W kuluarach mówi się, że tegoroczny beniaminek chce zatrzymać trzon zespołu, jaki stanowią Grigorij Łaguta, Max Fricke, Rune Holta i młodzieżowcy. - Możemy rozmawiać z naszymi zawodnikami, a z tymi z innych klubów dopiero po wyznaczonym w regulaminie terminie. Chcemy się tego trzymać. Tak jak wspomniałem, działamy na spokojnie. Pośpiech nie jest wskazany - kwituje prezes klubu.

ZOBACZ WIDEO "Wystarczyłaby odrobina determinacji i zwycięstwo byłoby nasze" (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (9):

 • sympatyk żu-żla Zgłoś
  Na pewno sztab szkoleniowy oraz prezes Rybnika już są po słowie zawodnikami ,których widzą na kolejny sezon w kadrze. Zebranie sponsorów oraz ustalenie budżetu na kolejny sezon oraz
  Czytaj całość
  rozliczenie się z tego,Podpisywanie kontraktów, zawsze się zdąży tylko aby mądrze.
  • andres88pl Zgłoś
   zobaczymy ale ja bym sie tak nie cieszył bo co innego założenia a w realu wychodzi co innego . Pewniejszym sponsorem są Azoty niż miasto, one były od zawsze z żużlem. Madsen wstępnie
   Czytaj całość
   prowadzi rozmowy z klubem. a Sady to jego polityka doprowadziła do tego że Unia spadła.... i jego głowa też poleci.... a wtedy wszystko wróci do normy. Ja bym tak nie liczył na profity ... żużel w ostatnim czasie ma tendencje spadku popularności i jak miastu wypadnie coś ważnego to zgadnij co zrobi? obetnie dotacje na żużel. Teraz Rybnik dostał kase bo wchodził do eligi.. nie liczył bym że da więcej.
   • Fanatiker Zgłoś
    Witam. Czytam fakty i Wasze komentarze od bardzo bardzo dawna. Postanowiłem dołączyć! Wiemy ze w Rybniku rewolucji nie bedzie bo nie ma takiej potrzeby! Nie odkryje tez Ameryki jak napisze,
    Czytaj całość
    ze Bali i Jonsson do wymiany! Pytanie jednak na kogo! Do rozebrania na czynniki pierwsze wydaje sie byc Unia Tarnow. Siłą rzeczy nie bedzie ich stac na utrzymanie obecnego składu, a juz napewno mowa tu o Bjere, Madsenie i Janku! Ten ostatni moze jeszcze z jakis względów zostać na pierwszoligowy sezon! Co byłoby krokiem w tył . Ale pozostali liderzy juz na to sie nie zdecydują! I wlasnie Madsena widziałbym w Rybniku! Jeżeli chodzi o seniora to mamy Szumine za Baliego! Postawiłbym tez na Janowskiego. W lidze nie idzie mu najlepiej, ale moze zmiana otoczenia doda mu świeżości! Fricke- Szumina Madsen- HoltaLaguta- Woryna I do tego Janowski
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    PRZEJDŹ NA WP.PL