WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Jesper Veldhuizen / Na zdjęciu: Jannick de Jong

Jannick de Jong najlepszy w turnieju Grand Prix w fińskim Forssa

Jacek Cholewiński
Jacek Cholewiński
Wygrywając turniej Grand Prix w Finlandii, broniący mistrzowskiej korony Holender zmniejszył do ośmiu punktów stratę do lidera klasyfikacji.

Kup bilet na wielki finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie! -->>
Na długim na 1000 metrów torze w Forssa rozegrany został kolejny finałowy turniej indywidualnych mistrzostw świata.

Zwycięzcą trzeciego etapu Grand Prix został Holender Jannick de Jong. Kolejne miejsca na podium zajęli Niemiec Erik Riss oraz najskuteczniejszy według liczby zdobytych punktów Francuz Mathieu Tresarrieu. Spore straty poniósł w sobotę jego rodak, Dimitri Berge, który triumfował w analogicznym turnieju rozegranym przed tygodniem.

Wyniki:
1. Jannick de Jong (Holandia) - 22 (3,2,4,3,3,3,4)
2. Erik Riss (Niemcy) - 19 (2,3,4,2,4,1,3)
3. Mathieu Tresarrieu (Francja) - 24 (4,4,2,4,4,4,2)
4. Aki-Pekka Mustonen (Finlandia) - 22 (4,4,2,3,4,4,1)
5. Theo Pijper (Holandia) - 17 (3,3,4,3,3,1,0)
---
6. Jorg Tebbe (Niemcy) - 14 (4,2,3,2,1,2)
7. Dimitri Berge (Francja) - 12 (1,d,3,4,1,3)
8. Jesse Mustonen (Finlandia) - 12 (2,4,2,2,0,2)
9. Matthias Kroeger (Niemcy) - 11 (2,2,3,1,3,d)
10. Josef Franc (Czechy) - 10 (3,0,1,4,2,d)
---
11. Glen Phillips (Wielka Brytania) - 8 (1,3,1,1,2)
12. Richard Hall (Wielka Brytania) - 4 (0,1,1,0,2)
13. Andrew Appleton (Wielka Brytania) - 2 (0,1,0,1,0)
14. Stephan Katt (Niemcy) - (1,d,w,0,1)
15. Aarni Heikkila (Finlandia) - 0 (0,0,0,0,0)

Bieg po biegu:
1. A.Mustonen, Pijper, Kroeger, Phillips, Heikkila
2. Tebbe, de Jong, J,Mustonen, Katt, Hall
3. Tresarrieu, Franc, Riss, Berge, Appleton
4. J.Mustonen, Phillips, Kroeger, Berge (d), Katt (d)
5. A.Mustonen, Pijper, Tebbe, Hall, Franc
6. Tresarrieu, Riss, de Jong, Appleton, Heikkila
7. Pijper, Tebbe, Tresarrieu, Phillips, Appleton
8. Riss, Kroeger, J.Mustonen, Hall, Heikkila
9. de Jong, Berge, A.Mustonen, Franc, Katt (u/w)
10. Tresarrieu, A.Mustonen, Riss, Phillips, Hall
11. Franc, de Jong, Tebbe, Kroeger, Heikkila
12. Berge, Pijper, J.Mustonen, Appleton, Katt
13. Tresarrieu, de Jong, Phillips, Katt, Heikkila
14. A.Mustonen, Kroeger, Hall, Berge, Appleton
15. Riss, Pijper, Franc, Tebbe, J.Mustonen

Półfinał 1: Tresarrieu, de Jong, J.Mustonen, Riss, Frand (d)
Półfinał 2: A.Mustonen, Berge, Tebbe, Pijper, Kroeger (d)

Finał: de Jong, Riss, Tresarrieu, A.Mustonen, Pijper

Zawody sędziowała Christina Turnbull (Wielka Brytania).

Klasyfikacja

MZawodnikKrajIIIIIIIVVSuma pkt.
1E. RissNiemcy25261970
2J. de JongHolandia21192262
3M. TresarrieuFrancja16132453
4D. BergeFrancja13271252
5T. PijperHolandia9141740
6-7R. HallWielka Brytania1715436
6-7A. MustonenFinlandia1402236
8J. FrancCzechy6111027
9J. TebbeNiemcy661426
10M. SmolinskiNiemcy25--25
11G. PhillipsWielka Brytania96823
12M. KroegerNiemcy281121
13J. MustonenFinlandia-61218
14D. FabriekHolandia-16-16
15S. KattNiemcy77214
16A. AppletonWielka Brytania-628
17T. di PalmaFrancja5--5
18S. TresarrieuFrancja2--2
19A. HeikkilaFinlandia--00

ZOBACZ WIDEO Dziewczyny na medal wróciły do kraju (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL