Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Greg Hancock WP SportoweFakty / Jakub Janecki / Na zdjęciu: Greg Hancock

Greg Hancock: Jestem w SGP po to, by zdobyć czwarty tytuł

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Greg Hancock w Gorzowie zdobył 11 punktów i utrzymał pozycję lidera klasyfikacji cyklu SGP. Amerykanin jednak stracił część przewagi, a najbardziej zaczyna go naciskać Jason Doyle.

Greg Hancock w Gorzowie nie zdołał awansować do wyścigu finałowego, ale zdobył cenne 11 punktów. - Nie jest to zły wynik, choć oczywiście zawsze mogło być lepiej. W Gorzowie w przeszłości notowałem różne rezultaty i nie zawsze szło mi dobrze na tym torze. Straciłem kilka punktów do rywali, którzy mnie gonią, ale nadal jestem liderem klasyfikacji. Oczywiście do końca rywalizacji jeszcze daleka droga. W czterech ostatnich rundach wiele się może zdarzyć - powiedział Amerykanin.

Hancock lideruje klasyfikacji SGP z dorobkiem 94 punktów. W Gorzowie najwięcej do Amerykanina odrobił Jason Doyle, który wygrał Grand Prix Polski z 16 punktami. - Jason w tym sezonie jest niesamowicie szybki. Mam nad nim już teraz tylko 7 punktów przewagi. Tak naprawdę nie tylko między mną, Jasonem i Taiem toczy się walka o tytuł mistrzowski. Każda runda przynosi nowe rozdanie i zmienia klasyfikację. Czeka mnie jeszcze bardzo ciężka walka o złoty medal - dodał Hancock.

Najstarszy żużlowiec cyklu Grand Prix ma w tym sezonie jeden cel - odzyskanie tytułu mistrzowskiego. - Tak naprawdę jestem tylko po to w cyklu Grand Prix, by zdobyć po raz czwarty mistrzostwo świata. To mnie motywuje i nakręca do dalszej walki. Przed nami jubileuszowa runda w Teterow, gdzie wiele może się wydarzyć. Straciłem kilka punktów, ale ja wciąż walczę i będę to robił do ostatniego turnieju w Australii - zapewnił trzykrotny mistrz świata.

ZOBACZ WIDEO Memoriał Kamili Skolimowskiej szansą na kolejne rekordy i zwycięstwa (źródło TVP)

Czy Greg Hancock zdobędzie w tym sezonie czwarty tytuł indywidualnego mistrza świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (5):

Wszystkie komentarze (5)

Komentarze (5)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL