Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz

Kasa za transmisje telewizyjne podzielona. GKM Grudziądz zarobił najwięcej!

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
Platforma nc+ pokazała w sezonie zasadnicznym 29 spotkań PGE Ekstraligi. Z tego tytułu klubom należą się określone pieniądze. Jak udało nam się ustalić, najwięcej zarobi MRGARDEN GKM Grudziądz. Najmniej Unia Tarnów.

Za transmisje ze spotkań rundy zasadniczej PGE Ekstraligi kluby mogły zarobić nawet kilkaset tysięcy złotych. Jak udało nam się ustalić, do podziału było ponad 1 650 000 złotych. Zasada była bardzo prosta. Pieniądze otrzymywał gospodarz każdego spotkania. Za jeden transmitowany mecz było to ponad 57 000 złotych.

Najwięcej pieniędzy zarobił MRGARDEN GKM Grudziądz. Platofmra nc+ pokazała sześć spotkań, w których ta drużyna wystąpiła w roli gospodarza. Dla klubu oznacza to zarobek na poziomie ponad 340 tysięcy złotych. Tuż za grudziądzanami znajdują się kluby z Torunia i Zielonej Góry (po pięć transmisji), które otrzymają prawie po 290 tysięcy złotych. Około 230 tysięcy złotych dostanie Fogo Unia Leszno (cztery transmisje). Betard Sparta Wrocław i Stal Gorzów zarobią około 170 tysięcy złotych za trzy mecze. Ponad 110 tysięcy dostanie ROW Rybnik. Najmniejsza kwota trafi na konto Unii Tarnów. Telewizja gościła tam zaledwie jeden raz, a więc jak łatwo policzyć, klub otrzyma ponad 57 tysięcy złotych.

Grudziądzanie mają jeszcze jeden powód do zadowolenia. Warto bowiem dodać, że w rundzie zasadniczej najlepszą oglądalność miało spotkanie, które zostało rozegrane właśnie w Grudziądzu. Był to mecz z Betard Spartą Wrocław, który oglądało prawie 230 tysięcy osób.  

ZOBACZ WIDEO Orzeł – Włókniarz: upadek Tomasa Jonassona (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (53):

Wszystkie komentarze (53)

Komentarze (53)

    Wszystkie komentarze (53)
    PRZEJDŹ NA WP.PL