Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kenneth Bjerre WP SportoweFakty / Tomasz Jocz / Kenneth Bjerre

Zaskakująca decyzja Kennetha Bjerre. Duńczyk będzie ścigał się w Premier League

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Zaskakującą decyzję podjął Kenneth Bjerre. Duński żużlowiec do końca sezonu będzie reprezentował barwy występującego w Premier League Peterborough Panthers. Bjerre będzie największą gwiazdą drugiej klasy rozgrywkowej na Wyspach Brytyjskich.

Peterborough Panthers walczy o awans do fazy play-off Premier League. Obecnie zespół ten zajmuje szóstą pozycję, ostatnią uprawniającą do walki o medale w tej klasie rozgrywkowej. Włodarze Panter nie byli jednak zadowoleni z wyników osiąganych przez drużynę i dokonali w niej aż czterech zmian.

W barwach Panter nie będą już jeździć Nikolaj Busk Jakobsen, Ashley Morris, Tom Perry oraz Emil Groendal. Ich miejsce zajmą Richard Hall, Daniel Halsey, Anders Thomsen oraz Kenneth Bjerre. Pozyskanie tego ostatniego żużlowca jest dużą niespodzianką, gdyż zawodnicy tej klasy niezwykle rzadko decydują się na jazdę w Premier League. Decyzja Duńczyka podyktowana była jednak faktem zakończenia sezonu przez jego szwedzki (Lejonen Gislaved) oraz polski klub (Unia Tarnów).

- Chcę mieć zespół, który może zdobyć mistrzostwo Premier League. Nigdy nie godziłem się na przeciętność. Poszliśmy na całość i dokonaliśmy aż czterech zmian. Pozyskanie Kennetha Bjerre, a także podpisanie kontraktu w maju z Craigiem Cookiem sprawia, że dokonaliśmy dwóch największych transferów w tym sezonie w całej lidze. Bjerre jest zdeterminowany, by wygrać z nami mistrzostwo Premier League - powiedział promotor Panter, Ged Rathbone.

Nowi zawodnicy w barwach Panter zadebiutują 4 września. Wówczas Peterborough Panthers rozegra dwa spotkania: z Rye House Rockets i Workington Comets.

ZOBACZ WIDEO Orzeł – Włókniarz: wykluczenie Hansa Andersena (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL