Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Jocz

Bartosz Zmarzlik nie ma myśleć o medalach. "Nie pompujmy balonika"

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Po gorzowskiej rundzie Speedway Grand Prix Bartosz Zmarzlik awansował na piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Trener Stanisław Chomski podkreśla jednak, że celem na ten sezon jest lokata w czołowej ósemce.

Po sobotnim turnieju, który rozegrano w Gorzowie Wielkopolskim Bartosz Zmarzlik mógł odczuwać niedosyt. Wychowanek żółto-niebieskich przez dłuższy czas jechał na miejscu medalowym i wiele wskazywało, że może stanąć na podium. Ostateczne zajął jednak czwartą pozycję.

Sam zawodnik tłumaczył po zawodach, że niepotrzebnie ryzykował ze zmianami w sprzęcie. - Nieraz szukanie lepszych rozwiązań daje dobre rezultaty, ale zdarza się też, że płaci się to wysoką cenę. Tak to już bywa w tym sporcie, bo akurat w żużlu nie liczą się jedynie umiejętności czysto fizyczne. W przypadku Bartka pójście w inne ustawienia tym razem to nie zdało egzaminu. Musimy pamiętać, że ten młody chłopak ciągle się uczy i zbiera doświadczenie, co w niedalekiej przyszłości zaowocuje. To dla niego cenna lekcja, a o rozczarowaniu moim zdaniem nie ma mowy - podkreśla trener Stanisław Chomski.

Po turnieju w Gorzowie Wielkopolskim Zmarzlik przesunął się w klasyfikacji generalnej. Obecnie zajmuje najwyższą z Polaków - piątą lokatę. Jego strata do trzeciego Taia Woffindena wynosi jedenaście "oczek". Trener Chomski tonuje jednak pozytywne nastroje. - Ta pozycja w klasyfikacji, jaką obecnie ma Bartek i tak już przerasta przedsezonowe oczekiwania. Wiadome jest to, że swoją dobrą postawą rozbudza zarówno swój apetyt, jak i kibiców. Fan ma prawo oczekiwać wyników i dopingować swego ulubieńca. Trzeba jednak stąpać twardo po ziemi. Ścisk w czołówce jest duży. Jeden udany występ może wywindować zawodnika w okolice podium, a słaby sprawić, że będzie na granicy utrzymania w czołowej ósemce. Bartek na tle tak zwanych "wyjadaczy" wypada bardzo dobrze, a co będzie dalej? Nie ma sensu pompować balonika. Najważniejsze, by utrzymał się w cyklu na kolejny rok. Wszystko ponadto będzie sporym osiągnięciem - kwituje Chomski.

ZOBACZ WIDEO Orzeł - Włókniarz: wykluczenie Hansa Andersena (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (13):

Wszystkie komentarze (13)

Komentarze (13)

×
    Wszystkie komentarze (13)
    PRZEJDŹ NA WP.PL