Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Marek Cieślak WP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Marek Cieślak

Marek Cieślak: Niech się Zmarzlik nie martwi. Jeszcze wiele razy stanie na podium

Dawid Borek
Dawid Borek
Bartosz Zmarzlik zajął 4. miejsce w finale Grand Prix Polski w Gorzowie. - Niech się nie martwi. Jeszcze wiele razy stanie na podium - skomentował Marek Cieślak.

Szkoleniowiec Ekantor.pl Falubazu Zielona Góra i reprezentacji Polski uważnie oglądał sobotni turniej Grand Prix w Gorzowie. - Zawody mi się podobały, ale trochę za dużo było problemów z torem. Za mocno był zlany. Widziałem, że nawet miejscowi mieli kłopoty - Iversen, Zagar, na początku też Kasprzak. Wielu zawodników błądziło. Do połowy turnieju było kiepsko, ale potem żużlowcy zaczęli się ścigać - skomentował Marek Cieślak w rozmowie z Radiem Zachód.

Bieg finałowy padł łupem Jasona Doyle'a, który w najważniejszym wyścigu zostawił za swoimi plecami kolejno Taia Woffindena, Chrisa Holdera i Bartosza Zmarzlika. - Finał pokazał, że nie było żartów. Dawno nie widziałem takiego finału, by zawodnicy się tak tasowali między sobą - zarówno o pierwsze, jak i o trzecie miejsce. Na pewno kibice mieli co oglądać - dodał doświadczony trener.

- Bartek na pewno chciał wygrać jako miejscowy zawodnik i reprezentant Polski. Czwarte miejsce jest niewdzięczne dla sportowców, bo jest blisko, ale jednak za podium. Rozumiem go, ale trzeba powiedzieć jedno: Zmarzlik jeszcze wiele razy stadionie na podium. To, co nie stało się teraz, być może stanie się za dwa tygodnie. Bartek niech się nie martwi. Naprawdę już dużo zdobył, a zdobędzie jeszcze więcej. Bartek jest dopiero pierwszy rok w Grand Prix i ten sezon w elicie jest dla niego naprawdę bardzo udany, a następne lata będą jeszcze lepsze - ocenił Marek Cieślak.

ZOBACZ WIDEO Orzeł - Włókniarz: zwycięstwo Adriana Gały (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (8):

 • davo Zgłoś
  czasami i Marek powie coś mądrego....szkoda że junior potrafi się spasować a taki Iversen,Zagar czy inny Kasprzak błądzą...i to na torze u "siebie"...Bartek dopiero "uczy" się
  Czytaj całość
  GP....wkrótce będzie o wiele lepiej..już jest Najlepiej z Polaków....
  • sympatyk żu-żla Zgłoś
   Bartek znając twoją uporczywość jak powiedział Narodowy .Jeszcze nie jeden raz staniesz na najwyższym pudle i zagrają Tobie Mazurka Dąbrowskiego,Powodzenia.
   • -stanley- Zgłoś
    Trzeba wiedzieć, że Marek Cieślak jest trenerem, praktykiem. Nie jest polonistą i w takiej roli tu nie występuje. Książkę dlatego za niego pisali inni.
    Wszystkie komentarze (8)

    Komentarze (8)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL