Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr ŚwistWP SportoweFakty / Jakub Barański / Piotr Świst

To już pewne. Legenda polskiego żużla kończy karierę

Dawid Borek
Dawid Borek
Po 32 latach startów na żużlowych torach, Piotr Świst po obecnym sezonie zakończy karierę. W niedzielę "Twisty" pojedzie ostatni mecz ligowy na torze w Pile.

Już zimą Piotr Świst zapowiadał, że tegoroczny sezon będzie dla niego prawdopodobnie ostatnim w roli żużlowca. "Twisty" w niedzielę wystąpi w ostatnim meczu na torze w Pile, gdzie Polonia podejmie Orła Łódź. Nie jest jeszcze jasne, czy 48-latek dostanie szansę na jazdę w wyjazdowym spotkaniu pilskiej ekipy w Częstochowie. - Coś się kończy, coś się zaczyna. Trzeba wiedzieć, kiedy odpuścić - powiedział Świst.

W bieżących rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej, wychowanek gorzowskiej Stali wystąpił dotąd w ośmiu pojedynkach. W 35 wyścigach uzbierał on 58 punktów i osiem bonusów, co daje średnią biegową na poziomie 1,886. Taki rezultat pozwala mu zajmować 26. pozycję w klasyfikacji najskuteczniejszych żużlowców Nice PLŻ.

Piotr Świst w swojej karierze reprezentował Polskę w Drużynowych Mistrzostwach Świata czy Mistrzostwach Świata Par. W 1994 wziął udział w finale Indywidualnych Mistrzostw Świata w Vojens, gdzie zajął 15. pozycję. Spory sukces odnotował w 1987 roku, kiedy został drugim młodzieżowcem świata.

Na krajowym podwórku może się pochwalić m.in. wygraniem finałów Złotego, Srebrnego i Brązowego Kasku czy złotami w finałach Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Polski Par Klubowych. Nigdy nie udało mu się zdobyć Drużynowego Mistrzostwa Polski (w dorobku ma trzy srebrne i dwa brązowe medale) oraz tytułu Indywidualnego Mistrza Polski (raz był drugi, dwa razy trzeci).

ZOBACZ WIDEO: Janusz Ślączka: Wszystko jest sprawą otwartą (źródło TVP)

na Facebooku.

Komentarze (17):

Wszystkie komentarze (17)

Komentarze (17)

×
    Wszystkie komentarze (17)
    PRZEJDŹ NA WP.PL