Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Tomasz Kudala

Nice PLŻ trafi do nc+? Rozmowy po sezonie

Michał Wachowski
Michał Wachowski
Rozgrywki Nice Polskiej Ligi Żużlowej znajdują się na antenie Telewizji Polskiej. Czy tak samo będzie wyglądać to w przyszłym sezonie? Z tematem tym trzeba poczekać do jesieni.

Zmagania na zapleczu PGE Ekstraligi można oglądać od trzech sezonów na antenie pasma regionalnego i TVP Sport. Sponsorem tytularnym ligi jest z kolei firma Nice. Jak będzie wyglądać to w przyszłym sezonie? - Faktem jest, że umowa z telewizją wygasa po zakończeniu rozgrywek. Także moją firmę czekają rozmowy z Polskim Związkiem Motorowym w sprawie współpracy w przyszłym roku - zapowiada szef firmy Nice, Adam Krużyński.

W kuluarach od pewnego czasu mówi się, że Telewizja Polska może mieć konkurencję. "Coraz częściej słyszę, że nc+ chce pierwszą ligę żużla" - pisze na Twitterze znany dziennikarz TVP Sport, Filip Czyszanowski. Gdyby sprawdził się taki scenariusz, jedna platforma miałaby w swoich rękach najważniejsze zmagania żużlowe. Na antenie nSport+ transmitowane są mecze PGE Ekstraligi, natomiast Canal + pokazuje cykl Speedway Grand Prix. Adam Krużyński zaznacza, że jest zbyt wcześnie, by odnosić się do tych spekulacji. - Zdecydowanie lepiej rozmawiać jest o faktach, a tych na razie nie ma. Rozmowy na temat tego, kto będzie pokazywał rozgrywki Nice PLŻ będą prowadzone jesienią, gdy zakończy się już sezon. Dopiero wtedy będzie można powiedzieć coś więcej - zaznacza Krużyński.

Nasz rozmówca przyznaje, że jest otwarty na dalszą współpracę z PZM. To czy firma Nice będzie nadal sponsorem tytularnym I ligi wyjaśni się nie wcześniej niż za kilka tygodni. - Po zakończeniu sezonu zasiądziemy wraz z przewodniczącym GKSŻ, Piotrem Szymańskim do rozmów. Nie ukrywam, że wiele zależy od liczby lig i kształtu rozgrywek. Chciałbym, by od sezonu 2017 wrócił podział na trzy ligi. To czy uda się utworzyć PLŻ 2. zależne jest jednak od liczby klubów. Na razie musimy czekać na rozwój wydarzeń - kwituje Krużyński.

ZOBACZ WIDEO: Magnus Zetterstroem: Jestem rozdarty, połowa mnie chce zostać przy żużlu (źródło TVP)POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Gdzie wolałbyś oglądać rozgrywki I ligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (34):

Wszystkie komentarze (34)

Komentarze (34)

×
    Wszystkie komentarze (34)
    PRZEJDŹ NA WP.PL