Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Chris HolderWP SportoweFakty / Łukasz Trzeszczkowski / Chris Holder

Niedzielne mecze oczami WP SportoweFakty

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W niedzielę rozegrane zostaną pierwsze finałowe spotkania w PGE Ekstralidze i Nice Polskiej Lidze Żużlowej. Ich wyniki wytypowała redakcja WP SportoweFakty.

PGE Ekstraliga

Get Well Toruń - Stal Gorzów

W finale trudno wskazać faworyta. Obie drużyny dysponują podobnym potencjałem, a do tego mają w swoich składach skutecznych juniorów, którzy z powodzeniem mogą zastąpić słabiej dysponowanych seniorów. Get Well Toruń w półfinałowym starciu z Ekantor.pl Falubazem Zielona Góra pokazał, że potrafi wykorzystać atut własnego toru. 10-punktowa zaliczka pozwoliła torunianom na awans do finału. Stal Gorzów w półfinale nie dała najmniejszych szans wrocławianom i to poprawiło morale w drużynie. Dodajmy, że gorzowianie w fazie zasadniczej przegrali w Toruniu. Typ WP SportoweFakty: 50:40.

Betard Sparta Wrocław - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra

Wrocławianie w półfinale nie nawiązali żadnej walki ze Stalą Gorzów i już w pierwszym spotkaniu stracili szansę na awans do finału. Po tym meczu z funkcji menedżera zrezygnował Piotr Baron. Zmiana ta może mieć kluczowy wpływ na walkę Betard Sparty Wrocław o podium. Zielonogórzanie po odpadnięciu z rywalizacji o Drużynowe Mistrzostw Polski chcą za wszelką cenę zdobyć brązowy medal. Mecz tych drużyn w fazie zasadniczej trzymał w napięciu do ostatniego wyścigu. Tym razem powinno być podobnie. Typ WP SportoweFakty: 44:46.

Nice Polska Liga Żużlowa

Lokomotiv Daugavpils - Orzeł Łódź

Dla Lokomotivu Daugavpils finał jest tylko dwumeczem o prestiż. Łotysze jednak już rok temu udowodnili, że w finałowej konfrontacji nie zamierzają być statystami i pokonali ekipę z Ostrowa Wielkopolskiego. Zarówno w Lokomotivie, jak i w Orle Łódź panuje wyjątkowa mobilizacja. Łodzianie stoją przed trudnym zdaniem. Co prawda w fazie zasadniczej wygrali na Łotwie, ale nie będzie im łatwo powtórzyć ten rezultat. Typ WP SportoweFakty: 48:42.

Kolejarz Opole - Holistic-Polska Rawicz

Mecz dwóch outsiderów Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Faworytem są opolanie, którzy na swoim torze potrafili pokonać Polonię Bydgoszcz i Speedway Wandę Instal Kraków. Rawiczanie u siebie mieli problem z nawiązaniem walki z większością rywali i trudno oczekiwać, że w Opolu tendencja ta się odmieni. Typ WP SportoweFakty: 57:33.

ZOBACZ WIDEO: Magnus Zetterstroem: Jestem rozdarty, połowa mnie chce zostać przy żużlu (źródło TVP)POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Czy zgadzasz się z typami redakcji WP SportoweFakty?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL