Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sebastian Ułamek i Jacob Thorssell WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Sebastian Ułamek i Jacob Thorssell

Jest decyzja Włókniarza w sprawie PGE Ekstraligi!

Mateusz Makuch
Mateusz Makuch
W poniedziałek Polski Związek Motorowy wystosował zapytanie do Stowarzyszenia CKM Włókniarz Częstochowa w sprawie gotowości startu tego klubu w PGE Ekstralidze. Częstochowianie po kilku dniach namysłu zdecydowali się zaproszenie przyjąć!

Eko-Dir Włókniarz Częstochowa w tegorocznym sezonie brał udział w rozgrywkach Nice Polskiej Ligi Żużlowej. Biało-zieloni zajęli 3. miejsce, za Orłem Łódź i Lokomotivem Daugavpils. Właśnie fakt, że drużyna z Łotwy wygrała Nice PLŻ sprawił, że przed częstochowianami otworzyła się furtka do startów na najwyższym szczeblu w kraju.

Już w trakcie sezonu jasne stało się, że klub z Daugavpils nie otrzyma zgody na awans do PGE Ekstraligi, bez względu na to, które miejsce w Nice PLŻ zajmie. Włodarze drugiego Orła Łódź byli natomiast zainteresowani wejściem do najsilniejszej żużlowej ligi świata tylko pod warunkiem wywalczenia sobie awansu poprzez drogę sportową. W takiej sytuacji, zgodnie z obowiązującymi przepisami, wystosowano zaproszenie do trzeciej drużyny Nice PLŻ - częstochowskiego Włókniarza.

Włodarze SCKM Włókniarza potrzebowali kilku dni, by przeanalizować swoje możliwości. W końcu zadecydowali, że podejmą wyzwanie. Włókniarz postanowił zaproszenie przyjąć i tym samym po przejściu procesu weryfikacyjnego w przyszłym sezonie weźmie udział w rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Teraz przed częstochowianami mnóstwo pracy. Muszą założyć spółkę prawa handlowego, by móc zostać jednym z udziałowców spółki Ekstraligi Żużlowej. Ponadto czeka ich gorący okres transferowy, bowiem chcąc liczyć się choćby w walce o utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym muszą przeprowadzić poważne zmiany kadrowe.

Częstochowski klub nie jest pierwszym w najnowszej historii, który skorzystał na zaproszeniu przez żużlowe władze. W niedalekiej przeszłości podobnie czyniły ośrodki z Grudziądza czy Rybnika.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Arszawin przypomniał o sobie. Wspaniałym golemTAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

na Facebooku.

Komentarze (341):

Wszystkie komentarze (341)

Komentarze (341)

×
    Wszystkie komentarze (341)
    PRZEJDŹ NA WP.PL