Najnowsze Wyniki/Kalendarz

Nowy pomysł PGE Ekstraligi i GKSŻ. Nie będzie MDMP i Ligi Juniorów?

Jarosław Galewski
Jarosław Galewski
PGE Ekstraliga i GKSŻ mają pomysł na reformę dotyczącą rozgrywek młodzieżowych. Zniknąć mają turnieje MDMP i Liga Juniorów. Co władze polskiego żużla zaproponują w zamian?

Nowy pomysł zakłada stworzenie jednej dużej ligi. Na ten moment robocza nazwa to Polska Liga Juniorów. - Chcemy, żeby wszystkie eliminacyjne zawody i finały takich turniejów jak Srebrny Kask i Brązowy Kask odbyły się w kwietniu. Takie samo stanowisko mają w tej sprawie Piotr Szymański i GKSŻ. Jest to również wniosek Zespołu Ekspertów - mówi w rozmowie z portalem WP SportoweFakty Wojciech Stępniewski.

Z początkiem maja miałaby ruszyć wspomniana Polska Liga Juniorów. Uczestniczyłyby w niej wszystkie zespoły bez podziału na PGE Ekstraligę i Nice Polską Ligę Żużlową. - Różnica pomiędzy 18-latkiem z Gorzowa i Krosna wcale nie musi być aż tak widoczna. Zależy nam na tym, żeby dochodziło do takiej rywalizacji. Drużyny miałyby składać się początkowo minimum z trzech zawodników. W ciągu sześciu lat mają odbywać się normalne dwumecze - podkreśla Wojciech Stępniewski. - Wszystko to ma związek z nowymi wymogami dotyczącymi szkolenia - dodaje.

Koncepcja, o której mówi prezes PGE Ekstraligi, jest z całą pewnością bardzo odważna. - Takich kroków potrzebujemy. Wprowadziliśmy nowe regulacje dotyczące szkolenia i tego tematu nikt nie zamierza odpuścić. Ten proces musi ruszyć, bo w przeciwnym razie dyscyplina nie będzie się rozwijać - podkreśla Stępniewski.

 

ZOBACZ WIDEO: Grzegorz Zengota blisko Unii Leszno. Zapowiada walkę o tytuł

 

Czy PGE Ekstraliga i GKSŻ mają dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (19):

Wszystkie komentarze (19)

Komentarze (19)

    Wszystkie komentarze (19)
    PRZEJDŹ NA WP.PL