Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Roman Povazhny WP SportoweFakty / Karol Słomka / Roman Povazhny

Roman Povazhny wznowi karierę? Podpisał kontrakt z polskim klubem

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Roman Povazhny trzy lata temu zapowiedział zakończenie żużlowej kariery. Rosjanin rozważa powrót na tor i związał się kontraktem warszawskim ze Śląskiem Świętochłowice.

Roman Povazhny karierę zakończył po sezonie 2013. Podczas finału Indywidualnych Mistrzostw Rosji zaliczył on groźny upadek. - Będę kupował nieruchomości - zdradził wówczas swój plan na przyszłość rosyjski żużlowiec. Jednak po trzech latach Povazhny nie wyklucza powrotu na tor.

Povazhny jest drugim zawodnikiem, który związał się kontraktem warszawskim ze Śląskiem Świętochłowice. To dla zawodników furtka pozwalająca na znalezienie klubu poza okienkiem transferowym. Żużlowcy kontrakty podpisywać mogli do 14 listopada, kolejne okienko otwarte zostanie dopiero w przyszłym roku.

40-latek w swojej karierze reprezentował barwy klubów z Krosna, Gorzowa, Warszawy, Grudziądza, Rybnika, Rzeszowa oraz Daugavpils. Zawodnik posiada również polskie obywatelstwo. Wcześniej umową warszawską ze Śląskiem związał się Rene Bach.

Przypomnijmy, że od 2015 roku działacze Śląska czynią kolejne kroki do reaktywacji czarnego sportu w tym mieście. W minionym sezonie w Świętochłowicach rozegrano pięć turniejów. Licencję w barwach tego klubu zdobyło dwóch młodzieżowców: Mateusz Pacek i Kamil Tomaszowski.

ZOBACZ WIDEO Wybrzeże Gdańsk ogłosiło skład. Weteran, gwiazda i młody talent (źródło: TVP SA)TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Gnieźnie. Oglądaj w Eurosporcie!

Czy Roman Povazhny znajdzie klub przed sezonem 2017?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL