Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Marcin Inglot

Stal Rzeszów wydała oświadczenie ws. Karola Barana. "Zostaliśmy niesportowo potraktowani"

Radosław Gerlach
Radosław Gerlach
W poniedziałek doszło do mocnych zawirowań w sprawie przynależności klubowej Karola Barana. Ostatecznie opuścił on zespół, choć ten chwilę wcześniej poinformował o przedłużeniu kontraktu. Stal wydała już oświadczenie w tej sprawie.

Karol Baran w sezonie 2017 będzie reprezentował barwy Eko-Dir Włókniarza Częstochowa. Rzeszowianin nie doszedł do porozumienia ze swoim macierzystym zespołem i po dwóch latach nad Wisłokiem - ponownie zmienia barwy klubowe. Sytuacja była tym bardziej zaskakująca, że klub około godziny 19:00 zdołał już poinformować, że Baran przedłużył kontrakt ze Stalą, co okazało się nieprawdą.

Klub wydał oświadczenie w tej sprawie, pod którym podpisał się Andrzej Łabudzki. Poniżej jego pełna treść.


Szanowni Państwo, drodzy kibice. Speedway Stal Rzeszów S.A. pragnie przeprosić za zaistniałą wczoraj sytuację związaną z dezinformacją na temat podpisania kontraktu z naszym wychowankiem Karolem Baranem.

Na wstępie chcemy zaznaczyć, iż podpisanie kontraktów z wychowankami naszej drużyny (Karolem Barnem oraz Dawidem Lampartem) było od momentu zakończenia się rozgrywek ligowych priorytetem dla Zarządu naszej spółki.

Będąc w stałym kontakcie z Karolem Baranem, przeszło miesiąc temu uzgodniliśmy szczegóły jego występów w naszym zespole. Ostatnim warunkiem Karola było oparcie składu o wychowanków naszej drużyny, w szczególności Dawida Lamparta. Z naszej strony warunek ten został spełniony, w naszej drużynie występować będą: Dawid Lampart, Wiktor Lampart, Mateusz Rząsa oraz Patryk Wojdyło. Niestety w ostatnim dniu podpisywania kontraktów (tj. 14 listopada) po godzinie 22.00 Karol Baran poinformował nas o podpisaniu umowy we Włókniarzu Częstochowa - drużynie występującej w Polskiej Ekstralidze Żużlowej - Najlepszej Żużlowej Lidze Świata.

Uważamy, że jako macierzysty klub zostaliśmy potraktowani niesportowo przez naszego wychowanka. Tym bardziej, że przed sezonem 2015 wyciągnęliśmy pomocną dłoń i daliśmy Karolowi szansę jazdy w naszym zespole, którą zresztą wspaniale wykorzystał, potwierdzając tym samym swój ogromny talent. Przez okres dwóch lat współpraca z Karolem Baranem układała się niemal wzorowo. Pomijając oczywiste kwestie sportowe, zawsze mogliśmy liczyć na jego udział w organizowanych przez nas wydarzeniach pośrednio związanych z żużlem i akcjach charytatywnych. Ze swojej strony również staraliśmy się dołożyć wszelkich starań aby pomóc Karolowi, chociażby niejednokrotnie zapewniając transport na mecze wyjazdowe. Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że Karol został oszukany przez poprzedniego pracodawcę i chcieliśmy mu pomóc w wyjściu z tej złej sytuacji.

Zarząd i pracownicy Speedway Stal Rzeszów S.A. życzą Karolowi Baranowi samych sukcesów w nowym klubie, Karol zawsze będzie przez nas mile widziany na Stadionie przy ulicy Hetmańskiej 69. Mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze kiedyś się zejdą.

Ze sportowym pozdrowieniem
Andrzej Łabudzki
Prezes Speedway Stal Rzeszów S.A.


Źródło: stal.rzeszow.pl

ZOBACZ WIDEO Druzgocąca ocena Bartosza Kapustki. "Dramatyczna dyspozycja"POLECAMY: Kup bilet na finał TAURON Speedway Euro Championship w Chorzowie

Kto ma rację w tym sporze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (39):

 • wesly Zgłoś
  Jeśli mogę wtracic swoje trzy grosze w tej dyskusji to uważam że błędem było wypuszczenie Legowika który mógł spokojnie zawalczyć z Ulamkiem o skład,chłopak ma starta a i na trasie
  Czytaj całość
  trzyma gaz, co parę razy pokazał w tym sezonie,odpowiednio dosprzetowiony byłby zagrożeniem dla Ułamka i być może tu jest pies pogrzebany i,, ktoś" bal się konkurencji to się jej pozbył, a patrząc na historię to potrafi namieszać!!
  • ADASOS2 Zgłoś
   Ale głupie tłumaczenie się. Podpisał K. Baran w Rzeszowie ? NIE.Podaliście info,ze podpiszał ? TAK.Tak więc widać kto kręcił , panie prezesie od 7 boleści.
   • RECON_1 Zgłoś
    Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase i tyle,nie dogadali sie finansowo to poszedl za lepsza grzac lawe.P.S. poprawcie jego nazwisko w oswiadczeniu macie "mala" literowke.
    Wszystkie komentarze (39)

    Komentarze (39)

    ×
     Wszystkie komentarze (39)
     PRZEJDŹ NA WP.PL