Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Jakub Brzózka

Jeden procent na młodzież. Żużlowcy zrzucą się na szkolenie

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Żużel ma problem, liczba licencji ogółem spada. Ekstraliga Żużlowa ma ambitny plan, żeby niepokojący trend zatrzymać. Praktycznie gotowy jest projekt, który będzie stymulował szkolenie młodzieży.

Dotarliśmy do jednego z projektów Ekstraligi Żużlowej, który miałby stymulować szkolenie juniorów w drużynach PGE Ekstraliga. Zarządzająca rozgrywkami spółka chce wygospodarować blisko pół miliona złotych, by klubom stawiającym na szkolenie móc przyznać jakieś finansowe granty. Wreszcie taka Fogo Unia Leszno mogłaby powiedzieć, że to co robi, czyli systematycznie wypuszcza na rynek młodych, ciekawych zawodników, ma jakiś sens.

Skąd Ekstraliga Żużlowa chce wziąć pół miliona na nagrody? Głównie z kieszeni zawodników. Każdy z nich miałby obowiązkowo zapłacić 1 procent od każdego zdobytego punktu. Żużlowiec, który zdobędzie 200 punktów, przy maksymalnej stawce 4000 złotych za punkt, rocznie przekazywałby więc 8000 złotych na szkolenie. Działacze uważają, że to niewiele. Ich zdaniem żużlowcy powinni się poczuć współodpowiedzialni za dalszy rozwój dyscypliny, dzięki której mogą zarabiać niezłe pieniądze. Ciekawe co na to zawodnicy? Czy zgodzą się oni na dodatkowe opodatkowanie swoich zarobków? Wydaje się to wątpliwe. Dodajmy, że pomysł z procentem pozwoli zebrać połowę żądanej sumy. Nie wiadomo, skąd miałaby się wziąć reszta.

Ścienny Kalendarz Żużlowy na 2017 rok już dostępny! Polecamy!

ZOBACZ WIDEO Witold Skrzydlewski: Myślę, że mamy skład, który pozwoli nam się utrzymać

Czy pomysł z opodatkowaniem żużlowców na rzecz szkolenia ma sens?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (17):

 • Mirosław Kolarczyk Zgłoś
  Kolejny "mądry" pomysł wierchuszki EL.
  • Wściekły Byk Zgłoś
   Płacić powinni nie zawodnicy, lecz kluby które wypuszczają kolejne pokolenia "brylancików" co to na motorze nie potrafią się utrzymać.
   • użytkownik usunoł konto Zgłoś
    Z jakiej racji zawodnicy mają płacić za szkolenie? To nie ZUS, młodzi nie będą pracować na ich emerytury, więc co mnie (znaczy takiego zawodnika) obchodzi czy żużel w tym kraju
    Czytaj całość
    przetrwa?-Panie Ostafiński, może dowiesz się np na co idą pieniądze które zawodnicy już muszą płacić za licencję dla swoich menadżerów, bo taką licencję musi opłacić każdy zawodnik i to już są ogromne wpływy do centralnej kasy. Na co się ją wydaje??-Pieniądze z kar nakładanych na kluby pod byle pretekstem też nie są małe, a jednak jak widać niektórym ciągle kasy brakuje i dalej chcą doić. Pasożyty, nieroby i złodzieje won od koryta z kasą!
    Wszystkie komentarze (17)

    Komentarze (17)

     Wszystkie komentarze (17)
     PRZEJDŹ NA WP.PL