Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janusz Stachyra WP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Janusz Stachyra

O tym, że nie mają trenera dowiedzieli się z mediów. Sypie się wizja sztabu szkoleniowego Eko-Dir Włókniarza

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa nadal pracuje nad zmontowaniem sztabu szkoleniowego. Sprawy jednak się komplikują. Janusz Stachyra, z którym klub był dogadany na prowadzenie młodzieży, wybrał Stal Betad Leasing Rzeszów.

Dotąd wizja sztabu lansowana przez działaczy Eko-Dir Włókniarza Częstochowa wyglądała tak, że miał być menedżer pierwszego zespołu, trener juniorów jeżdżących w PGE Ekstralidze oraz trener szkółki. Wydawało się, że dwa ostatnie miejsca obsadzą Janusz Stachyra i Józef Kafel. Jednak Stachyra wybrał Stal BETAD Leasing Rzeszów (częstochowianie nie mają o to pretensji, choć mówią, że im trochę przykro, bo o wszystkim dowiedzieli się z mediów), a w przypadku tego drugiego są wątpliwości czy poradzi sobie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Dlatego poszukiwane są inne rozwiązania.

Nie dość, że nie ma pewności co do trenera młodzieży, to klub ani o centymetr nie zbliżył się do podpisania umowy z menedżerem, który w sezonie 2017 miałby powalczyć z zespołem o utrzymanie. Każdy kandydat budzi określone wątpliwości. Adam Skórnicki ma tyluż zwolenników co przeciwników, tak samo wygląda sprawa z Piotrem Żyto. Inne rozważane kandydatury to Lech Kędziora, Czesław Czernicki, Grzegorz Dzikowski i Ryszard Dołomisiewicz. Prezes Michał Świącik miał już telefonicznie rozmawiać z dwoma, czy nawet trzema osobami z tej listy. Efektów na razie nie ma. Nie jest wykluczone, że w tej układance mogą się pojawić jeszcze jakieś inne, zaskakujące nazwiska.

ZOBACZ WIDEO FOGO Unia Leszno przed sezonem 2017TAURON dziękuje za kibicowanie podczas cyklu Speedway Euro Championship

Czy Józef Kafel powinien zostać na stanowisku trenera szkółki Eko-Dir Włókniarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

 • obserwator pierwszy Zgłoś
  panie dziennikarzu ale co chce pan przekazać ?
  • omen666 Zgłoś
   Dla juniorów potrzebny jest ktoś co jeździł lepiej niż oni w tej chwili,takim ludziom jak ,Holta,Madsen,Zagar czy nawet Sebuś trener potrzebny jest jak k.....majtki,potrzebny jest dobry
   Czytaj całość
   strateg i człowiek który zna przepisy i umie liczyć ile razy kto ma jechać i jak należy zaorać tor żeby Tomuś z 3 nie wyszedł.
   • Rolsonrox Zgłoś
    Włokniarz już na starcie problemy. Ja nie wiem jak Madsen mógł dać się tak wkecić cieślakowi w ten klub. Od razu było wiadomo , ze cieślak dba o swoje interesy. Wysyłając Madsena do
    Czytaj całość
    Torunia strzelilby sobie w kolano , no oby Leo plakal po sezonie a nie juz w trakcie:)
    Wszystkie komentarze (23)

    Komentarze (23)

    ×
     Wszystkie komentarze (23)
     PRZEJDŹ NA WP.PL