Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Janusz StachyraWP SportoweFakty / Tomasz Kudala / Janusz Stachyra

O tym, że nie mają trenera dowiedzieli się z mediów. Sypie się wizja sztabu szkoleniowego Eko-Dir Włókniarza

Dariusz Ostafiński
Dariusz Ostafiński
Eko-Dir Włókniarz Częstochowa nadal pracuje nad zmontowaniem sztabu szkoleniowego. Sprawy jednak się komplikują. Janusz Stachyra, z którym klub był dogadany na prowadzenie młodzieży, wybrał Stal Betad Leasing Rzeszów.

Dotąd wizja sztabu lansowana przez działaczy Eko-Dir Włókniarza Częstochowa wyglądała tak, że miał być menedżer pierwszego zespołu, trener juniorów jeżdżących w PGE Ekstralidze oraz trener szkółki. Wydawało się, że dwa ostatnie miejsca obsadzą Janusz Stachyra i Józef Kafel. Jednak Stachyra wybrał Stal BETAD Leasing Rzeszów (częstochowianie nie mają o to pretensji, choć mówią, że im trochę przykro, bo o wszystkim dowiedzieli się z mediów), a w przypadku tego drugiego są wątpliwości czy poradzi sobie na najwyższym szczeblu rozgrywek. Dlatego poszukiwane są inne rozwiązania.

Nie dość, że nie ma pewności co do trenera młodzieży, to klub ani o centymetr nie zbliżył się do podpisania umowy z menedżerem, który w sezonie 2017 miałby powalczyć z zespołem o utrzymanie. Każdy kandydat budzi określone wątpliwości. Adam Skórnicki ma tyluż zwolenników co przeciwników, tak samo wygląda sprawa z Piotrem Żyto. Inne rozważane kandydatury to Lech Kędziora, Czesław Czernicki, Grzegorz Dzikowski i Ryszard Dołomisiewicz. Prezes Michał Świącik miał już telefonicznie rozmawiać z dwoma, czy nawet trzema osobami z tej listy. Efektów na razie nie ma. Nie jest wykluczone, że w tej układance mogą się pojawić jeszcze jakieś inne, zaskakujące nazwiska.

ZOBACZ WIDEO FOGO Unia Leszno przed sezonem 2017

Czy Józef Kafel powinien zostać na stanowisku trenera szkółki Eko-Dir Włókniarza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (23):

 • obserwator pierwszy Zgłoś
  panie dziennikarzu ale co chce pan przekazać ?
  • omen666 Zgłoś
   Dla juniorów potrzebny jest ktoś co jeździł lepiej niż oni w tej chwili,takim ludziom jak ,Holta,Madsen,Zagar czy nawet Sebuś trener potrzebny jest jak k.....majtki,potrzebny jest dobry
   Czytaj całość
   strateg i człowiek który zna przepisy i umie liczyć ile razy kto ma jechać i jak należy zaorać tor żeby Tomuś z 3 nie wyszedł.
   • Rolsonrox Zgłoś
    Włokniarz już na starcie problemy. Ja nie wiem jak Madsen mógł dać się tak wkecić cieślakowi w ten klub. Od razu było wiadomo , ze cieślak dba o swoje interesy. Wysyłając Madsena do
    Czytaj całość
    Torunia strzelilby sobie w kolano , no oby Leo plakal po sezonie a nie juz w trakcie:)
    Wszystkie komentarze (23)

    Komentarze (23)

     Wszystkie komentarze (23)
     PRZEJDŹ NA WP.PL