Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dominik Kossakowski WP SportoweFakty / Marcin Inglot / Dominik Kossakowski

Wybrzeże może pozyskać dwóch nowych zawodników

Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski
Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk ma w swojej kadrze obecnie jedenastu żużlowców. Jak się okazuje, zespół może się powiększyć o dwóch kolejnych zawodników.

TAURON zaprasza na Speedway Euro Championship w Rybniku. Oglądaj w Eurosporcie!
Gdańszczanie mają mocno obsadzoną formację seniorską. O pięć miejsc walczy siedmiu zawodników, a w odwodzie jest jeszcze Rosjanin Arsłan Fajzulin, który kolejny sezon spędzi na wypożyczeniu. Gorzej wygląda kwestia polskich młodzieżowców. Gdańszczanie posiadają w składzie zaledwie trzech polskich zawodników poniżej 21 rokiem życia, a dodatkowo Patryk Beśko czeka na operację i jego forma przed ostatnim sezonem w kategorii juniorów jest wielką niewiadomą.

Zawodnicy z Gdańska rozpoczęli treningi fizyczne. Dominik Kossakowski oraz Aureliusz Bieliński pojechali na Speedway Crime Camp we Władysławowie. - Widać, że obaj wzięli się ostro do pracy i jestem tym podbudowany. Dominik może być czołowym juniorem ligi, a u Aureliusza widać duże zaangażowanie i chęć rozwoju. On wie, że stoi przed ogromną szansą. Jeśli jego praca przełoży się na wyniki na torze, na pewno będzie jeździł. Większy problem mamy z Patrykiem Beśką, który cały czas odczuwa skutki upadku przed finałowym meczem w PLŻ 2 w 2015 roku. Obecnie czeka na operację i nie wiadomo czy będzie w stu procentach fizycznie gotowy na start sezonu. Ponadto Patryk podjął pracę, w klubie go praktycznie nie widujemy i musimy się wspólnie zastanowić co dalej - stwierdził Tadeusz Zdunek, prezes Renault Zdunek Wybrzeża.

W związku z tym, poszukiwane są wzmocnienia formacji juniorskiej. Jest szansa, że do drużyny dołączy nawet dwóch zawodników, a wszystko wyjaśni się na początku grudnia. - Nie będę ukrywał, ze szukamy zawodnika, który wzmocni rywalizację wśród młodzieżowców. W najbliższych dniach czeka mnie jeszcze wyjazd do miasta oddalonego ponad 100 kilometrów od Gdańska, który może zakończyć się zawarciem umowy wypożyczenia, bo w tym momencie to jedyna forma pozyskania zawodnika zgodna z przepisami - powiedział Zdunek.

Łącznie do klubu może przyjść dwóch nowych młodzieżowców. - Wszyscy doskonale wiemy, w których klubach jest wielu młodzieżowców, którzy chcąc jeździć muszą zmienić otoczenie. Przyjaciółmi klubu wciąż są Piotr Baron, czy Stanisław Chomski, którzy mają kilku utalentowanych juniorów w składach swoich drużyn. Niewykluczone, że będziemy chcieli z nich skorzystać. Do tej sytuacji podchodzimy spokojnie, nie ma tutaj żadnego pośpiechu - dodał.

Do gdańskiego zespołu w 2017 roku dołączy także utalentowany Karol Żupiński, który w minionym sezonie jazdę na miniżużlu łączył z występami na dużym torze, na motocyklach w różnych kategoriach. Niewykluczone, że nie będzie on jedynym adeptem Młodzieżowej Szkoły Żużlowej sponsorowanej przez Grupę Lotos, który podejdzie w zbliżającym się sezonie do egzaminu na licencję żużlową. Ze względu na wiek, w lidze będą mogli jednak wystąpić dopiero w kolejnych rozgrywkach. W związku z tym, pozyskanie kolejnego juniora przez Renault Zdunek Wybrzeże jest w tej chwili niezwykle istotne.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Bajerski: Faza play-off to plan minimum

Czy wzmacniając formację juniorską, Renault Zdunek Wybrzeże będzie miało kompletny zespół?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (12):

 • Jankes_ RSKZ Zgłoś
  Dobry wieczór chłopaki ;) co tam słychać jak się macie jak zdrówko wam dopisuje ? Wiecie co tak wpadłem napisać sobie coś Polonia Bydgoszcz 2019 DMP Ekstraligi ;) !! Polonia nigdy
  Czytaj całość
  nie zginie mało tego 2019 Penhal na trenera i Rysio na Prezydenta Bydgoszczy
  • yes Zgłoś
   "Przyjaciółmi klubu wciąż są Piotr Baron, czy Stanisław Chomski, którzy mają kilku utalentowanych juniorów w składach swoich drużyn" - szykują się wyjazdy tam i jeszcze gdzieś
   Czytaj całość
   ponad 100km... Jest wybór.
   • mlodykibic1920 Zgłoś
    Do maciuli 87 Kolego masz rację z niewolnika nie ma pracownika , na pewno w życiu doświadczyłeś to na swojej skórze lub ktoś z twoich bliskich . Ja uważam , że rozsądnie by było aby
    Czytaj całość
    Damian i W.Gollob podali sobie grabie i zapomnieli o temacie . Skoro Sitarek zostaje i przechodzi na kontrakt zawodowy to również Damian też tak może zrobić . Nie ukrywajmy Damian w tej sytuacji jest juniorem nr 1 w Polonii . Jednym słowem dziecinada . W.Gollob nie potrzebnie słucha ludzi którzy zile mu podpowiadają i w ten sposób działają na szkodę klubu .Pozdrawiam
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

    ×
     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL