Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Tai Woffinden i Peter KarlssonWP SportoweFakty / Jakub Janecki / Tai Woffinden i Peter Karlsson

Peter Karlsson pożegna się z polskimi kibicami?

Maciej Kmiecik
Maciej Kmiecik
Wszystko wskazuje na to, że Peter Karlsson pożegna się w przyszłym sezonie także z polską publicznością. Są bowiem plany zorganizowania pożegnalnego turnieju jednej z legend szwedzkiego żużla w Ostrowie Wielkopolskim.

Doświadczony żużlowiec powoli żegna się ze speedwayem, choć oficjalnie jeszcze nie kończy kariery. Peter Karlsson jeden z turniejów pożegnalnych organizuje na Wyspach Brytyjskich w Wolverhampton. W polskiej lidze Szwed nie startuje już od dwóch sezonów, ale wszystko wskazuje na to, że chce się pożegnać z polskimi kibicami.

W przyszłym tygodniu Karlsson ma gościć w Ostrowie Wielkopolskim. Szwed reprezentował barwy dwóch klubów z tego miasta. W sezonach 2005-2007 Klubu Motorowego oraz w latach 2012-2014 ŻKS Ostrovia. Z tym pierwszym był bliski awansu do ekstraligi, ale nigdy nie świętował upragnionego przez ostrowian sukcesu. Z ŻKS Ostrovią w 2014 roku Karlsson wywalczył awans do Nice PLŻ. - Ostrów to mój drugi dom. W Polsce najdłużej jeździłem w tym mieście. Mam stamtąd naprawdę dobre wspomnienia - mówi doświadczony Szwed.

O powrocie do polskiej ligi w przypadku Karlssona nie było już mowy, choć TŻ Ostrovia kusiła Szweda i zapraszała nawet na tegoroczne turnieje w Ostrowie. Teraz trwają zaawansowane rozmowy na temat pożegnalnych zawodów Karlssona w Polsce. Szczegóły mają być znane w przyszłym tygodniu.

Karlsson w lidze polskiej reprezentował barwy aż dziewięciu klubów. Szwed zaczynał karierę w Polsce w Polonii Bydgoszcz, a później jeździł w Pile, Rybniku, Toruniu, Tarnowie, Lublinie, Ostrowie, Gorzowie i Częstochowie. Ostatnie sezony w Polsce spędził w Ostrowie w latach 2012-2014.

Ścienny Kalendarz Żużlowy na 2017 roku już dostępny! Kup teraz!

ZOBACZ WIDEO Janusz Ślączka: Pierwszy krok to awans do play-offów. Finały to już inne mecze

Czy Ostrów Wielkopolski to dobre miejsce na pożegnanie Petera Karlssona z polską ligą?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

na Facebooku.

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL